Spoleto در سال 2021 با کارگردانی جدید ، مونیک ووته شروع به کار کرد ، اما فراموش نمی کندannus horribilis 2020. “Veaute ، که نسخه های بعدی جشنواره dei Due Mondi را رهبری می کند ، توضیح می دهد:” برای گرفتن موضوع ، ما نمی توانیم آنچه را که امسال تجربه کرده ایم نادیده بگیریم: فرهنگ باید تأمل عمیق در مورد چگونگی رسیدن به این نقطه را تحریک کند. ” و البته در حال اصلاح است ، البته با توجه به کارگردانی قبلی جورجیو فرارا ، که این رویداد را بیش از یک دهه تقریباً به طور انحصاری به تئاتر اختصاص داده است. ایده کارگردان جدید فرانسوی-ایتالیایی اتصال رشته ها به مبدا ، بازگشت به موسیقی و رقص Spoleto ، عزیز بنیانگذار آن Gian Carlo Menotti ، و گسترش زمینه دید به فرهنگ های مختلف ، همانطور که اهداف اصلی جشنواره ای است که برای افتتاح آغاز شده است. پنجره ها به جهان های دیگر.

ویوت گفت: “ما از همه لحاظ بیش از حد خود ارجاع هستیم.”، که با همکاری با دو ارکستر مهم ، آکادمی سانتا سیسیلیا و ارکستر جشنواره بوداپست فیشر تمرکز دارد ، که برای پنج فصل آینده به ساکنان ارکستر تبدیل می شوند و در طول سال در آمبریا با سایر جهان طنین انداز می شوند ، نه تنها در طول دوره رویداد ، بین ژوئن و ژوئیه. اتصال مجدد رشته ها به منطقه Veaute نیز به این معنی است: گسترش حداکثر حضور در محل رویدادهای فرهنگی مربوط به جشنواره برای آوردن نکات برجسته مختلف مدرنیته از تئاترهای بسته شهر به حیاط های یک دهکده قرون وسطایی احاطه شده توسط قلمرو که خطر باقی ماندن را دارد در آستانه ستون فقرات توسعه ، بیشتر در مناطق شهری متمرکز شده است.

مسیری که Veaute ارائه داده می خواهد آنچه را که از ابتدا ردیابی شده است منعکس کند ، دنیاهای دیگر را به Spoleto بیاورد و در مورد نحوه فرهنگ گفتگو حتی با شهرهای کوچک نیز تجدید نظر کند.. بلکه برای رفتن بیشتر. وی گفت: پس از تجربه همه گیری ، باید در مورد چگونگی ارتباط مجدد فرهنگ با اکوسیستم های آسیب دیده بازنگری کنیم. برای مدیر جدید ، که از تجربیات مهم فرانسه و ایتالیا ناشی می شود – جایی که او مسئول رویدادهای بین المللی France Musique ، بنیانگذار جشنواره ویلا مدیچی و رئیس بنیاد Romaeuropa بود – دیگر نمی توانیم هشدارهای طبیعت را برای ما نادیده بگیریم ، از شرایط اضطراری آب و هوایی تا پرش از گونه های ویروسی.

“همه گیری یک تجربه ویرانگر بود ، اما همچنین به ما اجازه داد درک کنیم که ارتباط ما با طبیعت اکنون چنان مخدوش شده است که ما را بیمار می کند. مطمئناً باید این مسئله را نه تنها به عنوان یک عملکرد دفاعی ، بلکه برای درک ریشه های فاجعه نیز مورد توجه قرار دهیم ، زیرا در صورت عدم توقف اول ، دیگر موقعیت های سلطه و استفاده بی رویه از طبیعت توسط بشریت وجود خواهد داشت. “، هشدار می دهد Veaute ، که در حال حاضر fil rouge برای اتصال رویکرد انسانی با رویکرد علمی.

از بحث ها تا برنامه های پخش شده ، هیچ منطقه ای از برنامه از مراجعه به بحران جدی در رابطه ما با طبیعت حذف نخواهد شد.. ویوت اضافه می کند: “ما این را مدیون نسل های جدید هستیم که بسیار نگران آینده خود در چنین سیاره آسیب دیده ای هستند و این مشکلات را برای زندگی خود بیش از پیش مهم می دانند.” در میان هنرمندانی که این انعکاس را در Spoleto تحریک می کنند ، به عنوان مثال ، ژرمن آکوگنی ، که با École des Sables در داکار ، سنگال ، جشنواره بهار Pina Bausch با گروهی از 32 رقصنده آفریقایی ، که دوباره گروه اضطراب استراوینسکی را ارائه می دهند ، احیا کرد. در مورد ضعف انسان در برابر طبیعت ، تنظیم شده با همکاری Tanztheater Wuppertal ، مهم است. همچنین لوسیا کالامارو نمایشنامه نویس رومی با اثری درباره تکامل گرایی در این جبهه حضور خواهد داشت.

Veaute همچنین امیدوار است که Donna Haraway ، فمینیست آمریکایی و فیلسوف محیط زیست را در Spoleto بیاورد به دلیل به چالش کشیدن مدل آنتروپوسن بر اساس بهره برداری از طبیعت ، زنان ، افراد رنگین پوست و حیوانات کاملاً مشهور است. ویوت گفت: “من نمی توانم انقلابی ایجاد كنم ، اما می توانم در تأمل بنیادی در مورد آنچه كه مدلهای فعلی استثمار و سلطه اشتباه دارند ، كمك كنم تا افكار افرادی را كه به اسپولتو می آیند ، تحریک كنم.” حرکت کلید زن ، همانطور که توسط بسیاری از مجریان قبلاً در برنامه گنجانده شده است.

6 ژانویه 2021 (تغییر از 6 ژانویه 2021 | 10:27)

© پخش مجدد ذخیره شده استدیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *