یک اتفاق خارق العاده مانند همه گیری که ماهها زندگی ما را تحت تأثیر قرار داد ، لازم بود تا معنای کلمه ای را که غالباً دست کم گرفته می شود دوباره کشف کنیم. کافی بود این اتفاق خارق العاده چند ماه طول بکشد تا دوباره آن را فراموش کنیم. استفاده از کلمه جامعه کار دشواری نیست: زندگی با آن دشوار است.

اتحادیه پیشنهادی

هنوز هم لازم نیست زیاد نگران این میراث لاتین باشید جوامع این از ابتدا در ایتالیایی وجود دارد. برخی از دیکشنری ها از قرن سیزدهم صحبت می کنند ، برخی دیگر همانطور که تولیو دو مائورو در سال 1327 به آن شهادت داد. با این حال ، در آغاز ، ما گروهی را نشان می دهیم که توسط منافع زبانی ، تشکیلاتی یا مشترک متحد شده اند. افرادی که گروههای جمع و جور تشکیل می دهند به یک زبان صحبت می کنند ، در یک شهر زندگی می کنند ، از یک نژاد ، دین و سنت یکسان هستند.

این یک منشا دارد که توضیح زیادی می دهد

کلمه لاتین جوامع در مرکز وجود دارد مونوس، دوسوگرایی پیشنهادی ، که هم معنی هدیه و هم تعهد مرتبط با پیشوند را دارد تقدیر برای ایجاد اتحادیه ، متقابل بنابراین ما در موقعیتی قرار می گیریم که تحت سلطه هدیه است ، که نمی توانیم از قبل بدانیم که مثبت خواهد بود یا خیر ، اما مستلزم تبادل ، تناسبی بین نقش دهنده و گیرنده هدیه است. اگر در برابر این تعادل مقاومت شود ، جامعه تحقق می یابد. زیرا او از یک قاعده ، یک سنت ، یک نقش مشترک برخوردار است. این اتفاق در اولین جامعه ای که ما با خانواده مان ملاقات می کنیم اتفاق می افتد و بتدریج در جامعه دیگری که به آنها فراخوانده می شویم یا تصمیم می گیریم در آنها شرکت کنیم.

یک قدم قاطع به جلو

وقتی فهمید که هدیه مترادف با هدیه نیست و این تعهد میزان تعهد متقابل را نشان می دهد ، مشخص می شود که چگونه یک کلمه مانند جوامع در ایتالیایی جوانه زد ، و شناسایی اولین سطح از اشتراک اجتماعی و سیاسی ، مشترک است. و در این مرحله تعجب نخواهیم کرد اگر متوجه شویم که دفتر شهردار ، که مرکز شهرداری ما است ، این ریشه را در نام خود دارد. مونوس، تعهدی همراه با انحراف فعل capio ، capere، تصرف می کند. زیرا در روم باستان ، تالار شهر محلی بود که وظایف ، تعهدات و تعهدات شهروند رومی را بر عهده می گرفت.

چیزی که خوب می دانیم

وقتی گروهی را به عنوان یک جامعه شناسایی می کنیم ، منظورمان فراتر از اشتراک گذاری است. هنگامی که ما از اجتماعات برای شهروندان یک شهرداری استفاده می کنیم ، اغلب این کار را انجام می دهیم تا سنتی را که آنها مشترک دارند ، ارزشی را که از آن دفاع می کنند ، روشی برای برخورد با زندگی است که به آنها امکان می دهد با هم و در یکپارچگی عمل کنند. به همین دلیل ، اگر این اتفاق نیفتد ، ما تعجب می کنیم که روح جامعه کجا رفته است. زیرا یک گروه برای انجام آن کافی نیست و همچنین زندگی در خانه های همسایه کافی نیست. اگر مشارکت وجود نداشته باشد و اگر بی علاقگی غالب شود و هدیه ای برای کمک متقابل نباشد ، تعهدی برای کنارگذاشتن کسانی که بیشترین سختی را دارند وجود ندارد ، در واقع هیچ جامعه ای وجود ندارد. واژه ای عمیقاً طلبکارانه: فقط فکر کنید که اتحادیه اروپا از هسته اصلی کشورهایی متولد شده است که تصمیم گرفته اند قوانینی را که به این توافق نامه اول ، نام جامعه اقتصادی اروپا است ، به اشتراک بگذارند.

صفت واجد شرایط

به همین دلیل ، غالباً هنگام تأکید بر احساس تعلق ، کلمه اجتماع همراه با صفت استفاده می شود ، که جنبه غالب آن را تعریف می کند. در شهرهای جهان ، جایی که پدربزرگ و مادربزرگ ما میلیونها نفر در جستجوی زندگی بهتر در صورت امکان مهاجرت کردند ، آنها گرد هم آمدند تا در جوامع قومی نزدیک باشند و به یکدیگر کمک کنند. جامعه ایتالیایی سعی در زندگی در محله ای داشت و با ایتالیای کوچک کلان شهر را به نصف جهان گسترش داد. همانطور که شهرهای ما توسط محله چینی ها و مهاجران از بنگلادش ، فیلیپین ، آفریقای شمالی و … پراکنده شده است ، آنها جوامعی را ایجاد می کنند که می توانند سنت ها ، لباس ها ، غذا ، تعطیلات مشترک را پیدا کنند و زبان خود را فراموش نکنند.

جنبه مذهبی

انتخاب زندگی برای پیروی از یک سبک خاص و لیست دقیق قوانین ، پیوستگی به یک فرقه مذهبی را تعیین می کند. برای شناسایی ، کاتولیک ، یهودی ، پروتستان استفاده از کلمه جامعه آسان است. با چنان ارتباط محکمی که وقتی طرفداران تصمیم می گیرند در یک مکان زندگی کنند ، این کار را در یک جامعه مذهبی (مانند صومعه) انجام می دهند یا تصمیم می گیرند قوانین خاصی (جوامع اصلی) را به اشتراک بگذارند. اما این انجمن همچنین می تواند به عنوان یک مترادف برای یک کلیسا برای نشان دادن یک محیط بسیار دقیق و برای ساکنان ساکن در آنجا به همان اعتقاد مذهبی استفاده شود. تحقیقات کلامی با یادآوری اینکه کلمه یونانی koinonia به جامعه افرادی که عضو آن هستند اشاره می کند. مفهومی که کلیسا را ​​نیز مشخص می کند زیرا او یک جامعه است.

و غیره

برای شناسایی مکانهایی که به گروههایی از افراد مبتلا به همان آسیب شناسی کمک می شود ، می توان درمانی را به جامعه کلمات اضافه کرد کافی است. اما برای شناسایی همه ما به عنوان شرکت کنندگان در انجمن telematics که به ما امکان می دهد اطلاعات را بصورت آنلاین به اشتراک بگذاریم ، نیازی به بیمار شدن نداریم. و آنها اجتماعات وب ، اجتماعات مجازی جلسات آنلاین ، مانند شبکه ها هستند. این حتی در شرایطی که Wi-Fi برای یک جامعه اجتماعی و سیاسی که ما را متحد می کند ، با رد هر نوع دیکتاتوری و تضمین آزادی بیان ، ارتباطات و ارتباطات برای همه ما ، کاملاً ملموس و در زندگی ما وجود دارد: منشور اساسی این جامعه قانون اساسی است.

خطر بحران

جلسه ما در چند دهه گذشته نشانه های جدی از رنج را نشان داده است. یکی از دقیق ترین و پرشورترین دانشمندان در مورد سلامت جوامع ما Zygmunt Bauman بود ، که مفهوم جامعه ای مایع را برای توصیف بحران جامعه و ظهور فردگرایی لجام گسیخته توسعه داد ، که در آن هیچ کس حمایت بیشتری نمی کند ، اما همه مخالف هستند. . شکنندگی این وضعیت پایه های مدرنیته را تضعیف کرده و شرایطی را برای عدم اطمینان حاکم بر زندگی ما ایجاد کرده است. اصطلاح جامعه نقدینگی ، فقدان معیارهای محکم دقیقاً قابل اعتماد را ایجاد می کند و فضای مناسبی را برای سو abuse استفاده از کسانی که می خواهند پول را به عنوان تنها ملاک تحمیل کنند ، از کسانی که هر نوع همبستگی را انکار می کنند ، فراهم می کند. هرکسی که نتواند در یک جامعه زندگی کند ، خواه یک خانواده باشد ، یک شهر یا یک ملت ، علاقه ای ندارد و محکوم به تنها ماندن است.

6 ژانویه 2021 (تغییر از 6 ژانویه 2021 | 10:19)

© پخش مجدد ذخیره شده استدیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *