سال 2021 قول خواهد داد که با سالگردهای مهم تاریخ ادبیات ما شلوغ باشد ، مناسبتهایی برای بازخوانی و کشف مجدد آن: “La Lettura” # 475 ، چاپ اول سال 2021 ، در غرفه های “Corriere” از یکشنبه 3 ژانویه و قبلا شنبه 2 موجود در برنامه افزودنی (از اینجا قابل بارگیری است فروشگاه برنامه است Google Play یا می توانید مشترک آنها شوید از اینجا) و سی مرورگر اینترنت da pc and mac ، در بخش بزرگی که صد سالگی تولد لئوناردو اسکیاسیا (1998-1981) و قرن هفتم پس از مرگ دانته (1232-1121) را شامل می شود ، با آن سرو کار دارد.


موضوع روز هر روز صبح ارائه می شود: مطالعه عمیق ، مصاحبه ، مرور ، همچنین از طریق محتوای چندرسانه ای: در روز چهارشنبه ، 6 ژانویه ، کیلیور امیلیو کوزی است و به ارتباط بازی ها و جنگ اختصاص دارد. در عوض ، لورنزو کرمونزی با مارگارت مکمیلان ، محقق آکسفورد ، در مورد جنگ به عنوان سرنوشت اجتناب ناپذیر بشریت و سرزمین های جدید جنگ سایبری مصاحبه کرد.

در بخش “مباحث” برنامه ، موارد قبلی نیز موجود است: سه شنبه ، 5 ژانویه ، مائوریتزیو پوررو داستان و پیش از تاریخ مرتبط با یکی از معروف ترین جوک های تاریخ سینما را روایت می کند که “هیچ کس کامل نیست” ، که آخرین صحنه از بعضی ها آن را گرم دوست دارند. موارد دیگر را ادواردو ساسی امضا می کند ، که از یک صحنه میلادی استثنایی ناپلی از قرن هجدهم می گوید ، که توسط خانواده کاتلو به موزه کپودیمونته در ناپل اهدا شده است. پائولو دی استفانو – که نویسندگان ، شاعران و کارگردانانی را که در تاریخ سینما و ادبیات از شخصیت بصیر دون کیشوت الهام گرفته اند ، مرور می کند – و سوزان چوی ، که موضوع روز آنها پیش نمایشی از تمرینات اعتماد به نفس ، برنده جایزه ملی کتاب داستان در سال 2019 ، که در 7 ژانویه وارد ایتالیا شد ، ترجمه ایزابلا زانی برای سور ، بررسی شده در شماره 475 توسط لیویا مانرا.

علاوه بر این ، این سه قسمت هنوز در برنامه موجود است از داستان کریسمس که توسط مائورو كواچیچ و مانند همیشه همه نوشته شده استبایگانی بیش از 20،000 مقاله از سال 2011 است. این برنامه را می توانید با پرداخت 3.99 یورو در ماه یا 39.99 یورو در سال (یک هفته رایگان) از Google Play و App Store بارگیری کنید.

بازگشت به شماره جدید و به Sciascia ، در مورد شخصیت او ، بدون فراموش کردن درگیری های ناشی از مواضع او در سیاست و عدالت ، پیترنجلو بوتافوکو مداخله کرد. نتیجه ، تصویری از Sciascia به عنوان یک نویسنده مدنی ، به دور از ایدئولوژی مسلط ، نویسنده ای است که در جستجوی واقعیت است “حتی به قیمت درک نکردن آن”. Volterian Candide ، در جامعه ای که ریاکاری را در کتاب هایش بررسی می کند.

آیا می توان پیچیدگی های یک نویسنده را حل کرد و به زمان ما نزدیکتر شد؟ این سوال همچنین به دانته ، قهرمان جشنهای بزرگ امسال برمی گردد و بسیاری از كتابهای جدید كه اغلب به جوانان اختصاص دارد ، اختصاص دارد: جوزپه آنتونلی ، زبان شناس در این باره می نویسد ، در مورد اخبار تحقیق می كند و نشان می دهد تخیل دانته چگونه می تواند صحبت كند . مقاله جسیکا چیا همچنین جشن های برنامه ریزی شده در روز دوشنبه ، 25 مارس 2021 ، نمایشگاه ها و کنفرانس ها در راونا و فلورانس را به یاد می آورد. از سوی دیگر ، دانته همیشه مورد بازخوانی و تفسیر قرار گرفته است: فرانكو مانزونی می نویسد ، حتی شاعر كارلو پورتا (1821-1775) به “مبدل گویشی” برخی از آهنگ ها توسطلعنتی. صدمین سالگرد درگذشت وی روز سه شنبه ، 5 ژانویه ، در دروازه های میلان برگزار می شود: پائولو دی استفانو وقایع متناوب را از وضعیت بحرانی خود ، تحسین او از مانزونی ، تا شناخت به لطف فیلولوژیست هایی مانند دانت ایزلا یا شاعر جیووانی رابونی نشان می دهد.

مدینه فاضله یا بدبینی؟ روی دو قطب مخالف ، که بین آنها تمایل به نوسان دارد در لحظات بحران (مانند آنچه در حال تجربه آن هستیم) به افتتاحیه نشریه اختصاص یافته است ، با دو سخنرانی مائوریتزیو فررا و مائورو بوناتزی. در میان موضوعات ، تمرکز بر روی پروژه های دو زن بود که بسیاری از تئاترهای سیسیلی را اداره می کنند: کارگردان Laura Sicignano ، که از سال 2018 تئاتر ورگا را در کاتانیا کارگردانی می کند و پاملا Villoresi ، که از سال 2019 رئیس Biondo di Palermo است ، جمع شدند در گفتگو با امیلیا کنستانتینی. مدیران با گفتگو در مورد مشکلات پیش آمده ، و همچنین تزریق اشتیاق حاصل از همکاری در همکاری با دانشگاه ، با یکدیگر روبرو می شوند و به نویسندگان و جوانان فضا می دهند. و خلق نمایش های فراوان حتی در طی یک همه گیر ، تا کنون از تعطیلات منجمد ، اما آماده برای صحنه.

1 ژانویه 2021 (تغییر 5 ژانویه 2021 | 20:24)

© پخش مجدد ذخیره شده استدیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *