ترس از کودتا در برمه در حال بازگشت است. امروز ارتش اطمینان داد که به قانون اساسی پایبند خواهد بود ، و توضیحات اظهارات روز جمعه مین آنگ هلینگ ، رئیس نیروهای مسلح ، که در مورد احتمال لغو منشور صحبت کرده بود ، سوtood تفاهم شد.
ژنرال ها نتیجه این را به چالش می کشند رأی گیری در ماه نوامبر که پیروزی لیگ ملی دموکراسی آنگ سان سوچی را به دست آورد. اوضاع بدتر شد پس از آنکه پنجشنبه شب تلاش برای گفتگو بین نظامیان و غیرنظامیان شکسته شد. ارتش که 10 میلیون تقلب در انتخابات را تخمین زده است ، پس از شمارش آرا new جدید خواستار به تعویق انداختن پارلمان جدید شده است. درخواست لغو لیگ: تسویه حساب یک روز منتقل شد ، الف سه شنبه ، 2 فوریه.
صبح شنبه ، سخنگوی حزب درخواست احترام به خواست مردم را از ارتش تجدید كرد. اندکی پس از آن ، بیانیه ای از طرف ارتش صادر شد: وی اطمینان داد که نیروهای مسلح برمه به قانون اساسی احترام می گذارند و با دفاع از قانون احترام می گذارند.
تنش های فزاینده بین ارتش و غیرنظامیان این امر باعث شده بود تا سازمان ملل متحد و دوازده سفارتخانه از جمله ایالات متحده و هیئت اتحادیه اروپا اصرار داشته باشند كه برمه به هنجارهای دموكراتیك پایبند باشد.
تاکنون هیچ اظهار نظری از سوی سو کی ، رهبر بالفعل دولت از زمان پیروزی وی در انتخابات 2015 ، در خارج از کشور به دلیل سکوت در هنگام اخراج اجباری روهینگیا ، هنگام پاکسازی قومی شناسایی شده توسط سازمان ملل با نسل کشی ، به شدت مورد انتقاد قرار نگرفته است. قصد
در گذار تدریجی از دیکتاتوری به دموکراسی ، که از سال 2011 آغاز شد ، در برمه توازن قوای ظریفی بین ارتش های خود داردکه 25 درصد کرسی های پارلمان و سه وزارتخانه اصلی را کنترل می کند ، و دولت مدنی از لیگ.

اکنون اولویت محافظت از خود است راه بسیار باریک کشور به دموکراسی اما در توئیتر Tant Mine-U ، مورخ و نویسنده برمه ای ، یافتن راه حلی برای بحران فعلی نیز مهم است.

30 ژانویه 2021 (تغییر 30 ژانویه 2021 | 12:54)

© پخش مجدد ذخیره شده استدیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *