“من واقعا خوشحالم.” اندرو اوهاگان وقتی تلفن را جواب می دهد جلوی بیلی اولد است. قاضی ونسا باریستر دقایقی پیش تصمیم خود را اعلام کرد. در پس زمینه فریاد تظاهرات کنندگان جشن. اوهاگان آسانژ را به خوبی می شناسد. به مدت دو سال ، هنگامی که استرالیایی موی سفید هنوز منداک بود ، هکری که به دنبال عدالت و حقیقت بود ، در کنارش زندگی می کرد. او به عنوان نویسنده مشهور داستان و داستان نویسی ، با او مصاحبه کرد ، به حرف های او گوش داد ، او را تماشا کرد. او به عنوان یک فرد منتخب به دنیای “قهرمان” که با سیستم عامل خود قدرتمندان را در میله ها قرار می دهد دسترسی دارد. اما بعد از این مرد ، که در آن زمان از قانون فرار می کرد ، همانطور که در یکی از سه داستان منتشر شده در ایتالیا توسط آدلفی با عنوان زندگی مخفی نوشته شده بود ، اوهاگان ناامید و آسیب دیده از پیچ و خم های مداوم رفت.

تصمیم برای امتناع از استرداد به دلایل مربوط به بهداشت روانی وی گرفته شد. اما آیا واقعاً آسانژ می تواند جان خودش را بگیرد؟

اندرو اوهاگان
اندرو اوهاگان

“جولیان سالهاست که در زندان است. امروز ، شریک زندگی او گفت: “وقتی او به خانه رسید ، ما جشن می گیریم.” اما او خانه ای برای بازگشت ندارد. او ابتدا با تغییر مکان برای خواب هر شب زندگی می کرد ، سپس به مدت پنج سال در سفارت اکوادور در لندن زندانی شد بدون اینکه بتواند آنجا را ترک کند. سرانجام ، سلول زندان حداکثر امنیت Belmarsh. مطمئناً تصمیماتی که گرفته تا حدی روند وقایع را تعیین می کند. اما همچنین باید در نظر داشت که آسانژ از سندرم آسپرگر رنج می برد ، بنابراین برخی از او قادر به همدلی با بقیه جهان نیستند. علاوه بر این ، باید در نظر داشته باشیم ، علاوه بر این که می خواهیم اقدامات او را قضاوت کنیم ، او شخصاً برای هر یک از انتخاب های خود هزینه بسیار بالایی پرداخت. “

ایالات متحده می خواهد او را به دلیل اطلاعاتی که در مورد جنایات جنگی در افغانستان ، عراق و گوانتانامو فاش شده است تحت پیگرد قانونی قرار دهد. آسانژ این “نشت” ها را به لطف بردلی منینگ ، حالا چلسی منینگ ، که او نیز در زندان است ، بدست آورد. علاوه بر این ، چلسی منینگ چندین بار اقدام به خودکشی کرده است. آیا آسانژ از این بابت احساس پشیمانی می کند؟

“من نمی توانم جواب او را بدهم. من فقط می دانم که بسیاری از افراد اطراف او برای انتخاب او هزینه بسیار بالایی پرداخت کرده اند. و او نمی تواند این موضوع را بداند ، زیرا او مرد بسیار باهوشی است. “

کتاب زندگی مخفی (آدلفی)
کتاب زندگی مخفی (آدلفی)

ده سال است که همدیگر را ندیده اید. آیا متوجه شدید که تغییر کرده است؟

“جولیان زندگی های زیادی داشته است. به ناچار تغییر کرده است. من فکر می کنم کلمه دقیق توصیف آن آسیب پذیر است. ”

پ.فکر می کنید او در روسیهگیت نیز در کسب پیروزی دونالد ترامپ نقشی داشته است؟

“من عناصر کافی برای ارائه چنین بیانیه ای ندارم. اما وقتی او تصمیم گرفت نشت جنایات جنگی را منتشر کند ، کاری متفاوت از آنچه روزنامه های بزرگ انجام می دهند ، انجام نداد. به همین دلیل ، صرف نظر از آن ، تصمیم امروز برای همه ما خبر خوبی است. ”

“پاسخ دادن سخت است. در صورت آزادی ، بعید است در انگلیس بماند. آنچه آرزو می کنم پدر خوبی برای فرزندانش باشد.

4 ژانویه 2021 (تغییر 4 ژانویه 2021 | 21:55)

© پخش مجدد ذخیره شده استدیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *