“تأثیر بحران ها هرگز نیست جنسیت خنثی – چند هفته پیش سازمان ملل نوشت – و Covid-19 نیز از این قاعده مستثنی نیست. در حقیقت ، این بیماری همه گیر در اجرای قوانین خود در مورد زنان و مردان بی طرف نیست ، در تمام مناطق ایتالیا مشهود است: در خشونت خانگی ، مراقبت از بیماران ، مدیریت کودکان بدون مدرسه ، از دست دادن شغل ، به ویژه ناامن و ضعیف بیشتر یک زن هنوز هیچ آمار نهایی وجود ندارد. با این حال ، مطالعه ای توسط انستیتوی Toniolo از دانشگاه کاتولیک نشان داد که 52.5٪ از زنان در مقایسه با 2/45٪ از مردان ، در شرایط زندگی وخیم تر شده اند.

به طور کلی ، موارد همه گیر و محاصره شرایط موجود را برجسته می کند و روند موجود را تسریع می کند: برای ایتالیا ، واقعیت قبل از Covid-19 از نظر وضعیت زنان به طور جدی مشکل ساز شده بود. وقتی اوضاع در یک زوج خوب پیش می رود ، تعطیلی طولانی مدت می تواند باعث تقویت رابطه شود. اما وقتی تنش یا حتی روابط خشن وجود داشته باشد ، همه چیز ممکن است از هم بپاشد. ایستات بر اساس تماس تلفنی با شماره تلفن 1522 رایگان از طرف وزارت فرصت های برابر در مورد خشونت علیه زنان و آزار و اذیت ، تخمین می زند که بین مارس و اکتبر سال جاری ، درخواست کمک 71.7 درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است. 2019: در مجموع 23،071 ، که 10،577 مورد آن مربوط به موارد خشونت است. تماس با مراکز ضد خشونت برای کسب اطلاعات 65.7٪ افزایش یافته است.

طبق همین الگوی ، وقتی کارها خوب است و اقتصاد قوی است ، شرکت ها زنان را نیز استخدام می کنند؛ وقتی اوضاع اشتباه پیش می رود ، آنها اولین کسانی هستند که شغل خود را از دست می دهند ، بخشی از این دلیل است که به طور متوسط ​​در پایین ترین مقیاس اهمیت شرکت قرار دارند ، بخشی از آن به دلایل فرهنگی این است که چرا یک زن بیکار “طبیعی تر” از یک مرد بیکار در نظر گرفته می شود. تحقیق منتشر شده در اواخر اکتبر توسط بنیاد تحقیقات مشاور کار ، تخمین می زند که بین سه ماهه دوم سال 2019 تا سه ماهه دوم سال 2020 ، یعنی با احتساب شوک بهاری تا ژوئن ، 55.9 درصد از 841000 شغل از دست رفته در کار زنان اشتغال دارند. کارگران موقت ، که تقریباً در 330،000 مورد شغل خود را از دست دادند ، و کارگران خود اشتغالی به ویژه تحت تأثیر قرار گرفتند. هنگامی که اخراج کارگران در مارس 2021 مسدود شود ، اوضاع بدتر خواهد شد.

اگر این واقعیت را در نظر بگیریم که حتی قبل از همه گیری در ایتالیا از هر دو زن کمتر از یک نفر کار می کند و شکاف استخدام زن و مرد 18.9٪ است ، فاجعه است.: بدترین وضعیت در اتحادیه اروپا در صورت حذف مالت. اغلب اشاره می شود که از نظر شکاف حقوق و دستمزد جنسیتی ، وضعیت در ایتالیا چندان بد نیست: در آمار یورواستات ، اختلاف میانگین کمی کمتر از 5 درصد است ، فقط در رومانی و لوکزامبورگ کمتر است. (به عنوان مثال آلمان در 20 درصد است). همان دفتر آماری اتحادیه اروپا گفت: “با این وجود ، فاصله کم در برخی کشورها به طور خودکار به این معنی نیست که زنان معمولاً حقوق بهتری دارند. این تفاوت اغلب در کشورهایی با نرخ اشتغال کمتر در میان زنان رخ می دهد. وضعیت ایتالیا چیست. به عنوان مثال یک مقدار D نشان می دهد که هرچه زنان بیشتر تحصیل کنند ، اختلاف در حقوق بیشتر خواهد بود: اگر مردی با تحصیلات دانشگاهی 32.6٪ بیشتر از فارغ التحصیل دبیرستان درآمد کسب کند ، این اختلاف فقط برای 14.4٪ برای یک فارغ التحصیل دانشگاه است.

اگرچه قانون خلیج فارس 2011 شركت های بورسی را ملزم می كند كه حداقل یك سوم سمت های دستگاه های حكومت خود را برای زنان حفظ كنند ، اما ترتیبات داخلی شغلی همچنان به نفع مردان است. بسیاری از شرکت ها بر اساس مشارکت مشترک مبتنی بر ارزش های مشترک و نه شایستگی ، تبلیغ می کنند: از آنجا که کسانی که مشارکت می کنند معمولاً مرد هستند ، به احتمال بسیار زیاد شرکت دوم یکی از همکاران خود را انتخاب خواهد کرد. این واقعیت که در طی همه گیر شدن بیماری ، گسترش کمیته های ایجاد شده توسط دولت شاهد مشارکت بسیار کمی از زنان ، و کمتر در مناصب رهبری بود ، نشان می دهد که وضعیت نابرابری جنسیتی در سال 2020 در واقع بهبود نیافته است. زمینه های بسیاری وجود دارد که در آنها تفاوت بین جنسیت وجود دارد. شاید این استثنا فارغ التحصیلان زن باشد که 22.4٪ از کل در برابر 16.8٪ مردان را تشکیل می دهند: اما در اینجا آنها موانع کمتری نسبت به سایر مناطق پیدا می کنند ، فقط عزم آنها ارزش این را دارد.

شاخصی که تمام کندی های ایتالیا را جمع آوری می کند ، شاخص جهانی تفاوت جنسیتی است که توسط مجمع جهانی اقتصاد ایجاد شده است. او می گوید که در سال 2006 ، زمانی که برای اولین بار ساخته شد ، ما از 153 کشور در موقعیت 77 قرار داشتیم: در سال 2019 ، ما به موقعیت 76 رسیدیم. با این سرعت ، رسیدن به برابری 99.5 سال طول می کشد. اگر ویروس کرونا ما را حتی بیشتر عقب نبرد.

9 ژانویه 2021 (تغییر 9 ژانویه 2021 | 07:55)

© پخش مجدد ذخیره شده استدیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *