خنده های بلند این پاسخ نینتندو به مایکروسافت در هنگام پیشنهاد خرید آن بود. ما حدود 2000 هستیم و شرکت بیل گیتس فکر کرده بود که وارد دنیای کنسول ها شود. او تکامل طبیعی است. ویندوز محبوب ترین سیستم عامل در جهان است ، عملا یک انحصارگر و تنها سیستمی است که به شما امکان بازی جدی می دهد. اما این کافی نیست. استیو بالمر ، مدیر عامل شرکت که می خواست ویندوز را در همه جا ، نه فقط در هر اتاق در خانه ، بلکه در هر دستگاه ، حتی تلفن های هوشمند ، گفت: “ما باید اتاق نشیمن را تسخیر کنیم”. از این ایده ها ، ایکس باکس ، اولین رقیب واقعی پلی استیشن ، در سال 2001 متولد می شود ، اما جاده پیچ در پیچ بود.

اولین هنرهای الکترونیکی و مربع

همانطور که او به یاد می آورد بلومبرگمدیران مایکروسافت در آن زمان سعی کردند با برخی از شرکت ها ارتباط برقرار کنند. آنها عملاً از ابتدا شروع به کار کردند و شرکتهای باتجربه به آنها امکان رشد آسانتر را می دهند. برخی به ایده بالمر اعتقاد چندانی ندارند ، آن را دیوانه می دانند ، دیگران فکر می کنند که این یک انقلاب است. اینگونه حرکت می کنند. اولین شرکتی که با آنها تماس گرفتند الکترونیک آرتز ، مادر فیفا بود که قله ها را برآورده می کند. و همین اتفاق در مورد دو خانه نرم افزاری دیگر ، میدوی و اسکوئر رخ می دهد. اما آنها همچنین هدف بالاتری دارند. به نینتندو

پوچ ، اما نه خیلی زیاد

سپس مادر ماریو یک نینتندو 64 در سبد داشت ، اولین کنسول 64 بیتی ، در شرف راه اندازی GameCube بود که نیمی از ناامیدی خواهد بود و با Game Boy ، که در سال 2001 در نسخه منتشر خواهد شد ، بر دنیای بازی های دستی تسلط یافت. پیشرفت. اگر امروز ایده ادغام بین این دو پوچ به نظر می رسد ، خیلی عجیب به نظر نمی رسد. حداقل به مایکروسافت نیست. نینتندو قبلاً برای کشف همکاری با ردموندی کار می کرد ، مشخصات Xbox را می دانست و از محدودیت محصولاتش در مقایسه با PlayStation در حال ظهور کاملاً آگاه بود. در سطح سخت افزاری ، سونی آنها را برای اندازه گیری شکست داد ، بنابراین مدیران بیل گیتس تصمیم گرفتند که فرمول مناسبی را برای قانع کردن ژاپنی ها پیدا کرده اند. نینتندو از بازی ها مراقبت می کرد ، بین ماریو و همراهانی که ثابت کرده بودند متخصص واقعی هستند ، مایکروسافت روی سخت افزار کار خواهد کرد. نمونه اولیه Xbox یک جانور بود و همه آن را می دانستند.

ژاپنی ها جواب می دهند

با این حال ، برنامه کامل ژاپنی ها را در نظر نگرفته بود. و نه واکنش آنها. کوین باخوس ، مدیر پیشین روابط شخص ثالث ، گفت: “استیو بالمر ما را وادار کرد تا با نینتندو ملاقات کنیم تا ببینیم آیا آنها آماده به دست آوردن هستند” ، اما جلسه مطابق انتظار ما برگزار نشد. ژاپنی ها ، او به یاد می آورد ، “آنها فقط از خنده خلاص شدند. تصور کنید شخصی به مدت یک ساعت به شما می خندد. اینجا ، این جلسه ما بود ». فکر کردن در مورد مدیران ارشد مهمترین شرکت فناوری جهان که امروز از آنها خندیده اند ، مضحک است ، اما در پایان ، تاریخ نشان می دهد که هر دو حق داشتند. امروز حتی با Xbox Series X جدید ، مایکروسافت در بالای بازی قرار دارد و ویندوز همچنان به عنوان سیستم عامل تعالی در بازی ها شناخته می شود. از طرف دیگر ، نینتندو همچنان به موفقیت دست می یابد ، بازی های خود را روی دستگاه های تلفن همراه راه اندازی می کند و بازار طاقچه خود را ایجاد می کند. خلاصه اینکه ، از خنده دو رقیب متولد شده اند که برای گرفتن چشم ما به دوئل ادامه می دهند. جای تعجب است که اگر آنها با هم متحد می شدند چه اتفاقی می افتاد ، اما داستان ، حتی در مورد بازی های ویدیویی ، با اما و اگر ساخته نشده است.

8 ژانویه 2021 (تغییر 8 ژانویه 2021 | 10:16)

© پخش مجدد ذخیره شده استدیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *