آلدو عزیز،
حتی “گریس” پس از پخش توسط بی بی سی در چشم طوفان ظاهر شد. با ضربه شلاق هزاره سوم ، جوانان امروز مسلح به شبکه های اجتماعی از هیچ انتقادی نسبت به این فیلم معروف ، صحبت در مورد نژادپرستی (به دلیل کمبود شخصیت های سیاه پوست) ، زن ستیزی ، همجنسگرایی (چون فقط زوج های همجنسگرای دیده می شوند) ، خشونت کلامی که می تواند برای تحریک به تجاوز به عنف و غیره پیکربندی شود و بیایید فکر کنیم که این فیلم با امتیاز کامل از سانسور عبور کرده است. شاید همه اینها اشتباه بود. اما من تعجب می کنم که اگر در طی بیست سال کسی صفحات اصلی سایت ها را تجزیه و تحلیل کند و ببیند که این عکس مملو از عکس دختران لباس پوشیده است ، که اغلب نتیجه سلفی های داوطلبانه اعلام شده است ، چگونه ما زنان هزاره سوم؟
لوسیا مارینوویچ

لوسیای عزیز،
من ایمیل شما را پس از دیدن مصاحبه جالب ویویانا ماتزا با انریکه تاریو ، رهبر گروه راست افراطی پسران مغرور ، پسران مغرور خواندم. برای پذیرفته شدن در جنبش ، باید فرمولی را بیان کنید که به شرح زیر آغاز شود: “من یک شوونیست مغرور غربی هستم. من از ایجاد دنیای مدرن عذرخواهی نمی کنم. ” اینها گروههایی مرتجع به معنای فنی هستند: آنها در واکنش به افراط و تفریط از نظر سیاسی درست به وجود می آیند. فرهنگ پاک کردن تاریخ
در دانشگاه های بزرگ جهان ، اکنون با انتزاع مغزی به تاریخ نزدیک می شود که فارغ از فرهنگ و ذهنیت آن زمان است و ادعا می کند با ارزش ها و معیارهای امروز درباره حقایق و شخصیت های گذشته قضاوت می کند. این توجیه پذیر نیست ، اما به درک تولد یک جنبش آینه ای کمک می کند که نباید آن را بیش از حد بزرگ ارزیابی کرد ، اما بی ربط نمی داند: انتخابات تاریخی 2016 ترامپ توضیحات زیادی دارد ، از جمله این توضیح.
به طور خاص ، با این حال ، باید گفت که گرس برای کسانی که بیش از چهل سال پیش آن را دیده ایم ، کمی فیلم ارتجاعی به نظر می رسید. Grease مربوط به سال 1978 است ، اما درست از عنوان – “Brillantina” – این سرود دهه 50 است ، که همچنین دارای یک سریال بسیار موفق مانند Happy Days: the soothing America of Einsenhauer ، با سیاه پوستان در محله های یهودی نشین و ایتالیایی آمریکایی ها است. ماکارونی ساخت آشپزخانه. چشم اندازي كه قطعاً پيچيدگي آمريكا را در اواخر دهه 1970 منتقل نمي كرد ، اما آرزوي ورق زدن پس از دهه ها سياست و درگيري هاي خياباني را به خوبي تعبير مي كرد. این تعهد جزر و مدی بود.
با این حال ، آزادی هنری باید همیشه مقدس باشد: این امر هم در مورد گرسس و هم بر باد رفته صادق است.

نامه های دیگر امروز

بی عدالتی

“آن دیواری در گوریزیا که هرگز واقعاً وجود نداشته است”

در مورد تصمیم برای اعلام “دو گوریزیا” پایتخت فرهنگی اروپا برای سال 2025 ، برای سومین بار از ماه اوت ، در کورییر در مورد دیواری خواندم که شهرها را از دوران پس از جنگ تا سقوط کمونیسم جدا می کند. من از سال 1968 به مدت یک دهه رئیس پلیس مرزی گوریزیا بوده ام ، در رژیم کامل تیتویستی در یوگسلاوی آن زمان ، و می توانم تضمین کنم که هرگز دیوارهای دیگری به غیر از دیواری حدود 40 سانتی متر را که یک شبکه بزرگ را پشتیبانی می کند ، ندیده ام. از میدان ایستگاه راه آهن مونت سانتو در اسلوونی تا شهر همسایه از طریق سان گابریله با دو شهر هم مرز است. هنوز هم ، من در مورد وجود دیوار در گوریزیا مرتباً می خوانم. بدیهی است که این نتیجه دانش نادرست واقعیت ها است. برای ثبت ، من فقط به حمل و نقل مسابقه گوریزیا در تور دوچرخه سواری ایتالیا در لیوبلیانا در مه 1971 و تخلف سربازان ایتالیایی در مرخصی که اسیر شده و به دفتر من برگردانده شدند اکتفا می کنم. من امیدوارم که دیر یا زود امکان بازگرداندن واقعیت موجود بین دو شهر دوران کمونیسم وجود داشته باشد ، با تأکید بر اینکه روابط بین دو جامعه نتیجه سیاست روابط عالی بین نهادهای سیاسی و اداری است. از دو جامعه ، صرف نظر از شکل نهادی دو دولت.
جوزپه وولونو میلان

نامه های خود را ارسال کنید

ما به شما پیشنهاد می دهیم تجربیات و افکار خود را به اشتراک بگذارید. بدون نیاز به بلند کردن صدای خود برای شنیدن ، مکانی را برای گفتگو به اشتراک بگذارید. ادامه دادن به موضوعات بزرگ زمانه خود را عمیق تر کنید و آنها را با زندگی آلوده کنید. گفتن اینکه تاریخ و اخبار چگونه زندگی روزمره ما را تحت تأثیر قرار می دهد. به پیک بگویید.

TUESDAY – برنامه درسی

ما نامه ای را منتشر می کنیم که در آن یک فرد جوان یا یک کارگر آموزش دیده مهارت های خود را ارائه می دهد: زبان های خارجی ، نوآوری های فن آوری ، طعم و مزه یک کار خوب ، حرفه های هنری. چینی صحبت کنید ، یک برنامه اختراع کنید ، یک تکنیک داشته باشید ، ویولن بنوازید یا تعمیر کنید

رزومه خود را ارسال کنید

چهارشنبه – پیشنهاد شغل

ما از هر زمینه ای که برای یافتن کارکنان تلاش می کند به یک شرکت فضا می دهیم: مترجمان ، استارترها ، جوشکارها ، ستایشگرها.

ارائه پیشنهاد

پنجشنبه – بی عدالتی

ما می خواهیم در مورد بی عدالتی متحمل شده بگوییم: یک مورد خطای پزشکی ، یک مشکل در بانک ؛ بلکه همچنین یک رستوران که در آن فرد غذا نادرست خورده است ، یا یک سرویس عمومی که در آن رفتار بدتری شده است. حق پاسخ بدیهی است تضمین خواهد شد

گزارش مورد

جمعه – عشق

لطفاً یک داستان عاشقانه برای ما تعریف کنید یا از طریق پیک برای شخصی که دوستش دارید نامه ارسال کنید. نه نامه قلب؛ دریچه ای باز به زندگی.

داستان را بگو

شنبه – خداحافظ

ما پیشنهاد می کنیم خاطره شخصی را که برای شما ضروری بود ترمیم کنید. دختر می تواند به پدر ، شوهر همسر ، معلم دانش آموز بگوید. به همین دلیل است که هر شنبه مشخصات یک ایتالیایی را که ترک کرده است انتخاب می کنیم. اما همه آنها را می خوانیم و همه آنها ما را غنی می کنند.

ارسال نامه

یکشنبه – تاریخچه

ما میزبان داستان یک خواننده هستیم. یک داستان واقعی یا داستانی.

ارسال داستان

تصویر خواننده

ما هر روز تصویری را انتخاب می کنیم که شما را عصبانی یا هیجان زده کند. شواهدی از وخامت شهرهای ما یا زیبایی آنها.

عکسهای اینستاگرام خود را برای ما به حسابcorriere ارسال کنیددیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *