“ما به این پارادوکس رسیده ایم که از یک سو ، دولت ما در حال بستن بالابرهای اسکی است و باید بگویم با دلایل عالی ، آنها همه کارها را برای جلوگیری از ازدحام مردم در دامنه ها و تفرجگاه های آلپ انجام می دهند. زمان آن فرا رسیده است که به ویژه در زمستان امسال ، با سکوت ، از دره ها و قله های خود در سکوت لذت ببریم ، که به ما یک کت سفید زیبا می دهد ، شایسته بارش برف نیم قرن پیش. اما از طرف دیگر ، آنها کوهنوردی اسکی و استفاده از کفش برفی (کفش برفی) را که شیوه های طبیعی کوهستانی طبیعی برای گروه های کوچک از مردم است ، بدون در نظر گرفتن مسافت ، به صورت کور و بی روح تنظیم و محدود می کنند. حوادث جدی زیادی در جریان است. آزادی پیاده روی در کوه ها با قوانین و تهدیدهای تحریم که معنایی ندارد ، نقض می شود. به نام مبارزه با بیماری همه گیر ، مدیران ما نمونه های بسیار خطرناکی را ایجاد می کنند: آنها حقوق اساسی بشر و همچنین زیبایی کوهنوردی را تضعیف می کنند ، که اساساً از ماجراها ، کشفیات و ناگزیر از خطر و انتخاب شخصی شناخته شده است. ” او را می فرستد تا بگوید. دنیای دوستداران کوهستان آشفته است. و رئیس کل باشگاه آلپاین ایتالیا (CAI) به سفیر نارضایتی گسترده تبدیل شده و از هشدارهای سنتی خود برای موضع گیری صریح چشم پوشی کرده است.

پیشنهاد: دستگاه آرتوا همیشه در کوله پشتی است

“ما همچنان از این امر اجتناب می کنیم. علاوه بر این ، انتظار می رود کمیته پارلمان در تاریخ 14 ژانویه برای اصلاح قانون 363 در مورد ورزش های کوهستانی دیدار کند. به عنوان مثال ، پیشنهادی روی میز وجود دارد که هر اتومبیل برفی را مجبور کند همیشه دستگاه Artva را در کوله پشتی خود داشته باشد تا کسانی که زیر بهمن دفن شده اند را شناسایی کند ، همچنین یک کاوشگر و بیل. همیشه ، می فهمی؟ او می گوید: “حتی وقتی با بچه های خود به نخلستان می روید یا با کفش برفی به جاده دره می روید.” خدمات پیک. “نتیجه دلسردی پیشکسوتان و مسدود کردن مبتدیانی است که تمایلی به بردن همه این تجهیزات روی شانه های خود برای پیاده روی ندارند. اینها ایده هایی است که باید با متخصصان کوهستان مورد بازبینی قرار گیرد. نکته دیگر مورد بحث ، ممنوعیت استفاده از وسایل نقلیه موتوری در پیست های اسکی در حین استفاده از آنها است. بنابراین برای ترمیم مجروحان با آمبولانس برفی با گربه ها چه کنیم؟ “، او اضافه می کند.

دستور کیفرخواست: تور اسکی فقط با راهنماها یا مربیان اسکی

سنگ بنای رسوایی ، که باعث انتقاد زیادی می شود ، دستور 552 است که در 11 دسامبر توسط رئیس منطقه دره آوستا ، اریک لاوواز ، که کوهنوردی اسکی را “بدون راهنما و مربی اسکی” ممنوع می کند ، اعلام کرد. “حرکتی که باعث خشم بسیاری از رانندگان ، از جمله برخی از بهترین نمایندگان آنها از دره آوستا شد. این حکم تا 15 ژانویه تمدید شده است. نمی دانم دوباره تکرار می شود یا نه. امیدوارم اینطور نباشه. اما نکته مهم گزارش صریح آن است. علاوه بر این ، به دلیل تعطیلی منطقه ای ، بیشترین مجازات ها کوهنوردان اسکی محلی هستند که معمولاً کوه های خانه خود را به خوبی می شناسند. ” دادخواست لغو این مصوبه که توسط راهنمایان کوهستان دیگو برتازو و روبرتو توگاس تبلیغ شده است ، در حال حاضر بیش از 500 امضا را در عرض چند ساعت جمع آوری کرده است.

کمپین محدود کردن بالابر اسکی

اما CAI مایل است کمپین گسترده تری را برای محدود کردن بالابر اسکی در ایتالیا راه اندازی کند. مجله ماهانه او ، به کارگردانی لوکا کالزولاری ، 360 کوه، او سالهاست که در مورد آن می نویسد. “ما بیش از 315 بالابر اسکی را ثبت کرده ایم که برای آلوده کردن چشم اندازهای کوهستانی و آپنین کنار گذاشته شده اند. در عمل ، هیچ منطقه اسکی در کشور ما وجود ندارد که ضرر نکند و به یارانه های دولتی نیاز داشته باشد. این بدان معنا نیست که نصب های موجود باید بسته شوند. کار و درآمد می دهند. اما لطفاً دیگر بسازید. همه گیری به ما یادآوری می کند که کوه چقدر زیبا است که با پای ما کشف و کشف می شود. ما در مورد این در سالن صحبت خواهیم کرد “، ادامه می دهد Torti. این موضوع همچنین به قلب پائولو پاچی ، مدیر جدید برنامه نزدیک است کوههای نصف النهار: «تصادفی نیست که من اولین شماره ژانویه خود را به دره Cogne ، در دامنه های Gran Paradiso تقدیم می کنم. اقتصاد این منطقه توانسته است از زیبایی پارک نهایت استفاده را ببرد: در زمستان تعداد زیادی از کوهنوردان و کفش های برفی را به خود جلب می کند. اکنون پروژه ای برای ساخت یک سیم کشی اتصال با گیاهان در Pila وجود دارد. بیایید امیدوار باشیم که آنها درک کنند که این یک امر کورکورانه و مبهم است.

10 ژانویه 2021 (تغییر از 10 ژانویه 2021 | 22:26)

© پخش مجدد ذخیره شده استدیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *