ماسیمو واچتا می گوید که در چیزهای کوچک خوشبختی پیدا کرده است این راه گفتن نیست: او به جوجه تیغی اشاره دارد ، حیوانات کوچکی که اکنون در خانه او و در اتاق دیگر چرت می زنند. در این مرحله ، همانطور که صحبت می کنیم ، حدود دویست نفر وجود دارد. همه چیز یک شب در ماه مه 2013 ، در زمان بحران وجودی آغاز شد: واچتا اکنون 46 ساله است ، ازدواج به پایان رسیده است ، او دیگر کار یک دامپزشک را در منطقه Cuneo – در Novello ، در Lange دوست ندارد. من مسئول “گاو” ، گاو و گوساله ها بودم: این یک منطقه گوشت و شیر است. اما یک روز شروع به دیدن این موجودات با چشمی دلسوزانه کردم. ناگهان متوجه تمام رنج های آنها شدم: در اصطبل حبس شده ، گوساله هایی که از مادرانشان دزدیده شده اند … ». بنابراین واچتا مزارع را ترک کرد و در کلینیک یکی از همکارانش که سگ و گربه را دنبال می کرد ، “عزیزی که از حیوان مراقبت می کرد” شروع به کار کرد.

یک شب جعبه مقوایی را در بند پیدا می کند. او آن را پر از خاک اره کاغذی باز می کند. و در میان خاک اره جوجه تیغی سه روزه ، بیست و پنج گرم ، بی نام وجود دارد. او آن را به او خواهد داد: لالایی ، مانند لالایی. “با نگاهی بسیار ناتوان به او ، فکر کردم: نجات او باعث نجات خودم خواهد شد.” سال بعد ، واچتا “Centro Ricci Ninna” را راه اندازی کرد ، که او خود را به عنوان یک داوطلب ، تنها پناهگاه حیات وحش اختصاص داده شده به طور خاص “جوجه تیغی اروپا” راه اندازی کرد. در سراسر کشور: خارپشت گونه ای محافظت شده است ، اما هر ساله بیش از 100000 در جاده سرمایه گذاری می شود. از آن زمان ، مرکز و دامپزشک یکی بوده اند ، به طوری که حیوانات در بخشی از خانه او ، یک خانه قدیمی و بزرگ واقع در فاصله یک سنگ از قلعه نولو ، که یک مکان خارق العاده در روزهای برفی است ، قرار دارند. این مرکز با پنج کارمند ، دوازده داوطلب و تمام تجهیزات لازم ، سالانه حدود 400 حیوان را درمان می کند ، عمدتا از پیدمونت ، لومباردی ، وال د آئوستا و لیگوریا ، به لطف بودجه حامیان رسیده توسط صفحه فیس بوک و فعالیت کشف بنیانگذار (نویسنده از سه کتاب: بیست و پنج گرم خوشبختی ، قلب خارپشت است نینا)

“وقتی نینا را در سال 2013 به خانه بردم ، ناگهان خودم را خوشحال دیدم. من او را معالجه کردم و سپس او را در جنگل بسیار زیبایی رها کردم که آنجا را بهشت ​​می نامند (اینجا می گویند در پیدمونت) رژه): جوجه تیغی وحشی است ، آنها را برمی گردانیم و به طبیعت بازمی گردانیم. هر کسی که بخواهد آنها را به عنوان حیوانات خانگی نگه دارد ، نه تنها قانون شکنی نمی کند ، بلکه پیام ما را که آزادی است نه تصرف ، نمی فهمد. هفتاد حیوان “محلی” که “معلول” هستند از این قاعده مستثنی هستند ، مانند Sofia ، که از ترنتو آمده است ، یک بیماری پاراپلژیک. واچتا از این سitableال اجتناب ناپذیر طفره نمی رود که: صرف این همه انرژی و منابع برای مراقبت از چنین موجودات کوچکی چه فایده ای دارد؟

“چه چیزی ما را مدنی می کند؟” من معتقدم این دلسوزی است. جامعه اسپارت ، که ضعیف ترین افراد را از بین می برد ، جامعه ای از بربرها است. و مهم نیست که آنها انسان هستند یا جوجه تیغی: برای اهداف فضایی همه ما یکسان هستیم. حیوانات مانند ما روح دارند و مانند ما بین خوب و بد تفاوت قائل می شوند. دامپزشک خود را نزدیک به ارزشهای مسیحیت اعلام می کند ، اما عمل نمی کند. در عوض ، وی گیاه خواری می کند: “نه اینکه من این تناقض را نمی بینم – جوجه تیغی ها به عنوان مردان همه چیزخوار هستند ، اما پس از سالها کار در کشتارگاه ها ، من نمی توانستم درد را تحمل کنم”

در بیماران جوان خود ، واکوتا علائم را مشاهده می کند در موضوعات اصلی معاصر به عنوان مثال تغییرات آب و هوایی: “با افزایش دما ، علاوه بر ملافه های طبیعی در بهار ، اکنون یک بستر دوم نیز در سپتامبر / اکتبر وجود دارد که زمستان برای تحمل آن بسیار کم می گذرد.” یا تخریب زیستگاه ها: «بسیاری بیمار می شوند زیرا دیگر قادر به خوردن غذا نیستند. آرماگدون برای همه حشرات ، نه فقط زنبورها وجود دارد. یا انسان سازی: “در اینجا جوجه تیغ ها در هنگام سوزاندن چوب از بوته های بریده شده توسط چاقوهای خرد شده توسط ماشین سوخته می شوند.”

اما اگر مردان می توانند جلاد باشند ، آنها همچنین می توانند نجات غریق باشند: “ما داوطلبان فوق العاده ای داریم که صدها مایل سفر می کنند و شبهای بی خوابی را سپری می کنند.” و همه می توانند سهم خود را انجام دهند: «اگر در طول روز یکی از آنها را در خیابان پیدا کنید ، احتمالاً بیمار است: خارپشت ها حیوانات شبانه هستند. آن را بگیرید ، با ما تماس بگیرید ، ما از آن استقبال خواهیم کرد یا نزدیکترین مرکز بازیابی حیات وحش را به شما نشان خواهیم داد. او که جوجه تیغی را پس انداز می کند ، اندکی از خود را پس انداز می کند.

© پخش مجدد ذخیره شده است

17 ژانویه 2021 (تغییر 17 ژانویه 2021 | 01:18)

© پخش مجدد ذخیره شده استدیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *