امروز سالی است که لوسیا آزولینا نشسته پشت میز بندیتو کروچه ، فردا دانش آموزان و والدین در میدان حضور دارند. آنجا وزیر آموزش و پرورش نیز مواجه شده است دبیر حزب دموکرات نیکولا زینگارتیاما با بحران دولت در دروازه ها ، از تشدید درگیری ها با حزب دموکرات جلوگیری کرد و به روسای جمهور مناطق حمله کرد.

فردا ، دبیرستان ها به جز در سه منطقه ، دوباره حضور پیدا نمی کنند. اعتراضات و جلساتی برگزار خواهد شد: والدین و دانش آموزان نیز از شما عصبانی هستند ، وزیر.
“در مقایسه با دبیرستان ، دولت همه تلاش خود را انجام داد و به لطف کارهای مهم بخشداران و جامعه مدرسه ، به تعهدات خود عمل کرد. من می خواهم یادآوری کنم که توافق نامه با مناطق به اتفاق آرا در 23 دسامبر امضا شد ، که بازگشت را در 7 ژانویه پیش بینی کرد. ”

چرا نظرت عوض شد؟
“برای من توافق نامه ها مهم هستند ، اگر نوشته شده باشند باید به آنها احترام بگذارند. در عوض ، بسیاری از مناطق رژه رفتند: خوب است خانواده ها و دانش آموزان دلیل آن را بفهمند. این مدرسه زودتر تعطیل شد زیرا از نظر اجتماعی در پشت کمد قرار داده شده بود.

از نظر اجتماعی یا سیاسی؟ در مورد این مدرسه ، دولت تقسیم شده و روسای جمهور منطقه با پیشنهاد شما مخالف هستند ، از جمله فرماندار لاتزیو نیکولا زینگارتی؟
“بیایید تاریخ هایی را که استانداران تصمیم گرفته اند نتایج نظارت بر باندهای خطر را قبلاً گسترش دهند ، بررسی کنیم.”

آیا آنها می دانستند که اوضاع بدتر می شود؟ هیچ رازی نیست که از ورود موج سوم ترسیده شود.
“من نگرانی های مربوط به خطرات مربوط به دوره کریسمس را درک می کنم ، اما آیا مناطق قدرت اعمال محدودیت های دیگر را دارند ، زیرا فقط مدارس تحت تأثیر قرار می گیرند؟”

خطر باز شدن و دوباره بسته شدن آن وجود دارد. به عنوان مثال ، در لومباردی ، رئیس جمهور آتیلیو فونتانا می ترسد که مجبور شود به منطقه قرمز برگردد.
“اما چرا تقریباً همه چیز در مناطق زرد و نارنجی به غیر از مدرسه باز است؟” طبق تحقیقات انجام شده توسط Child Jesus ، موسسه عالی بهداشت و بسیاری دیگر ، وی بازیگر کشور نیست. مناطق تعهد كتبی داده اند كه نوار ردیابی ترجیحی ویژه مدارس را تضمین كنند.

دانشجویان می گویند شما دولت و مناطق را مقصر می دانید ، درست است؟
“آن زمان ما مورد توجه قرار گرفتیم. دولت کار خود را انجام داد. برخی از روسای جمهور متوجه نیستند که تعطیلی مدارس آسیب اقتصادی به کشور وارد می کند و این کشور هزینه کمبود صلاحیت جوانان آن را خواهد پرداخت. اما این نیز یک آسیب انسانی و رابطه ای است. من به جیانی و ناردلا تبریک می گویم زیرا توسکانی در حال بازگشایی است ، Valle d’Aosta ، Abruzzo و Trentino-Alto Adige ، جایی که از قبل باز است ، بهتر از دیگران کار کرده اند.

معلمان ، مدیران و دانش آموزان نیز هنگام بازگشت به مدرسه از هم جدا می شوند. در مواجهه با هشدارها و گزینه های یادگیری از راه دور ، آنها واقعاً نمی دانند چه چیزی بهتر است.
«من ادعای ایده پدر را دارم ، اما هرگز نمی تواند جایگزین آموزش حضوری شود. من نامه هایی از دانش آموزان دریافت می کنم که بسیار عصبانی ، بی احساس ، ناامید و یا احساس می کنند توسط گچ کارها تحت درمان قرار گرفته است. آیا می دانید چند خانواده برای این مشکلات با ASL تماس می گیرند؟ تحقیقات بسیار نگران کننده ای توسط روانشناسان در مورد حبس طولانی مدت انجام شده است.

آیا شما آماده هستید که به والدین خود بگویید دبیرستان با اجرای کوید و نسخه ترسناک انگلیسی می تواند با خیال راحت بازگشایی شود؟
“آنها باید برای من توضیح دهند که چرا ، جایی که تقریباً همه چیز باز است ، دانش آموزان می توانند بروند و بعد از ظهر یک آپریتیف بگیرند تا زمانی که بتوانند با ماسک ، ضد عفونی کننده و میزهای جداگانه به کلاس بروند. مسئله فرهنگی است نه بهداشتی.

بوناکینی برنامه مدرسه خود را به طور سورئالیستی توصیف کرد ، زایا او را به بازخوانی دون استورزو دعوت کرد و زینگرتی او را به افزایش عفونت ها متهم کرد. چگونه با نام و نام خانوادگی پاسخ می دهید؟
“من به نظر همه احترام می گذارم ، اما از مدرسه نمی توان به عنوان یک میدان جنگ سیاسی استفاده کرد. آنها باید درک کنند که مدرسه نجات خانواده های محروم است ، اگر هزاران دانش آموز را به ترک تحصیل محکوم کنند ، مسئولیت آن را به عهده می گیرند.

رنزی می خواهد معلمان را واکسینه کند. و اتحادیه ها همچنین می پرسند: آیا این نیت خوبی نیست که قبل از واکسیناسیون معلمان توجیهی برای عدم بازگشت به کلاس شود؟
“دولت و کمیساریا Arkuri کار بسیار خوبی در مورد واکسن ها انجام می دهند. این طرح توسط بهداشت و درمان تصمیم گرفته شده و انتظار می رود متخصصین بهداشت و مادربزرگ و مادربزرگ ما در مرحله اول واکسینه شوند. سپس پرسیدم و فهمیدم که این به کارکنان مدرسه بستگی دارد.

آیا فقط رنزی است که کونته را تضعیف می کند یا حتی حزب دموکرات؟
“همه ما به اندازه کافی جمع و جور هستیم که بگوییم نخست وزیر چقدر خوب کار کرده است ، من تلاشی برای تضعیف او نمی بینم. اگر اختلافاتی وجود دارد ، لطفاً همه را مسئول بدانید. اگر مشکلات حیاتی وجود دارد ، تا زمانی که سنتز را پیدا نکنید ، پشت یک میز بنشینید. شهروندان مشکلات دیگری از جمله مشکلات اقتصادی دارند. سیاست وظیفه دارد قبل از منافع خود درباره آنها فکر و اندیشه کند. “

اکثریت مردم در حال پیگیری تنگه بحران هستند. اگر حتی نمی توانید در مورد مدرسه به توافق برسید ، چگونه می خواهید به حکومت خود با حزب دموکرات ادامه دهید؟
“سنتزها در دولت یافت می شوند ، البته با حساسیت های مختلف.”

بحث در مورد توتومینسترها وجود دارد اما نام وی دیگر در بالای لیست وجود ندارد. چرا بعد از همه شکایاتی که دریافت کرد؟
“من توتومینیستر نمی خوانم ، می خواهم روی حل مسائل مدرسه متمرکز باشم و جنبش کمک بزرگی به من می کند.”

9 ژانویه 2021 (تغییر از 10 ژانویه 2021 | 08:29)

© پخش مجدد ذخیره شده استدیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *