[ad_1]

از جانب فرانچسکو سالاری

150 داوطلب از سراسر ایتالیا در میلان برای توسعه مجدد دو منطقه Rogoredo با ارزش نمادین قوی: علاوه بر چوب رسوایی فروشگاه ، و Casa Chiaravalle ، بزرگترین دارایی ربوده شده توسط مافیای لومباردی

در هفته ای که میلان میزبان رویدادهای مقدماتی COP26 – اجلاس واقعی آب و هوا سازمان ملل متحد در نوامبر در گلاسکو است – سیگنالی برای توجه به سیاست های زیست محیطی نیز از حومه روگوردو می آید. متأسفانه منطقه ای مربوط به پدیده های حاشیه نشینی است که به لطف مشارکت جامعه مدنی چندین سال است که تجدید حیات خود را تجربه می کند. حدود 150 جوان آستین خود را بالا زدند و با بیل در دست یک روز سخت کار کردند تا 1000 درخت بکارند. دو حوزه مداخله وجود دارد. اولین ، در منطقه Casa Chiaravalle. دومی در پورتو دی ماره ، در پارک روگوردو ، همسایه. “پسری از پوگلیا به ما می گوید:” ما از سراسر ایتالیا آمده بودیم تا کار مهمی انجام دهیم. ” نه تنها کاشت درخت مهم است ، بلکه در اینجا در این منطقه انجام می شود ، و به همین منظور ما این کار را انجام می دهیم.

آنها اعضا ، داوطلبان ، کارکنان ، فعالان همه تعاونی های عمده مصرف کننده در ایتالیا هستند. این اولین مداخله پروژه واحه شهری Coop است: از سپتامبر تا دسامبر ، 10 هزار درخت در ده پایتخت ایتالیا کاشته می شود. این کار از پایتخت لومبارد برای یک رویداد جانبی تا Cop Pre اولیه سازمان ملل شروع می شود. مناطق انتخاب شده نمادین هستند. Casa Chiaravalle بزرگترین دارایی مصادره شده توسط مافیای لومباردی استبه در اینجا ، داوطلبان ، علاوه بر کاشت ، در اقدامی برای حذف زباله از محل دفن زباله واقعاً غیرقانونی شرکت کردند. مارکو لومپانیانی از کنسرسیوم Passepartout می گوید: “این مکان فوق العاده است.” هفت هکتار زمین ، دو هکتار باغ و هزار متر مربع فضای زندگی. پنج سال است که توسط کنسرسیومی از انجمن های دو منظوره اداره می شود. اولین مورد شامل گنجاندن آسیب پذیرترین افراد است: خردسالان ، افراد دارای مسکن ضعیف ، افراد مبتلا به بیماری آلزایمر. و همچنین در روی زمین ما سعی می کنیم فضا را به جامعه اختصاص دهیم. هدف این است که مکانی باز برای همه شهروندان بازسازی شود. ”

از طرف دیگر درخت روگوردو به عنوان یک بازار بزرگ شناخته می شود. خوشبختانه چند سالی است که این مرکز در مرکز راه بهبود قرار گرفته است ، هم از نظر ایمنی و هم از نظر طبیعت گرایی. جانلوکا وارگیو از Boscoincittà توضیح می دهد: “ایتالیا نوسترا چهار سال است که در این منطقه با انجمن ها و نیروهای پلیس در جهت تصاحب مجدد این مکان ها توسط شهروندان کار می کند.” امروز می توانید بیایید و در آرامش کامل در این مناطق قدم بزنید. ما این کار را برای بهبود و افزایش تنوع زیستی آغاز می کنیم. این جنگل کاری است. همه گونه های بومی: بلوط ، ممرز ، زالزالک و بوته های دیگر. و ما از این بچه ها تشکر می کنیم که کمک بزرگی به ما کردند. ”

“این اولین ژست اولیه است که باید ما را به مراقبت تشویق کند. داوطلب جوان دیگری که راهی برای پر کردن شکافی که اخیراً نقشه خود را در آن قرار داده است ، برای محافظت از محیط زیست ، سرزمینی که در آن زندگی می کنیم و همه چیز که مربوط به آینده ما است ، می گوید. فعالیتهای طبیعی سازی مانند این دارای دو هدف است: درختان با جذب گازهای گلخانه ای به مبارزه با بحران آب و هوا کمک می کنند. در عین حال ، آنها زندگی راحت تری را در طول موج گرمای تابستان ایجاد کرده و باران شدید را از بمب های آبی جذب می کنند.به این پروژه شامل دو شریک فنی – AzzeroCo2 و PlanBee – شرکت هایی است که در درک نحوه انجام بهترین مداخلات از این نوع ، ضمن احترام به ویژگی های مناطق تخصص دارند. مارکو پدرونی ، رئیس Coop Italia گفت: “آنها تعهداتی هستند.” شرکت ها باید کارهای مهم را انجام دهند ، نه فقط تبلیغات. ” و من معتقدم که اگر مصرف کنندگان این پیام را دریافت کنند ، محصولات ، فرآیندها و خدمات پایدارتری را انتخاب خواهند کرد. “

30 سپتامبر 2021 (تغییر 30 سپتامبر 2021 | 11:50 صبح)

[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.