“به نام مردم” لای شیاومینگ ، 58 ساله ، عضو سابق حزب کمونیست چین ، در راس مدیریت دارایی چین Huarong ، یکی از بزرگترین شرکتهای مدیریت دارایی دولتی به مدت شش سال قرار داشت. او به جرم “فساد و جادو” به اعدام محکوم شد.

دادگاه موقت مردم تیانجین روز سه شنبه با صدور رای “لای” غیرقانونی و بسیار حریص است “و افزود كه اقدامات وی امنیت مالی ملی را به خطر می اندازد. با این حال ، مدیر اشتباهات خود را پذیرفت و اعتراف کرد که دریافت کرده است معادل 250 میلیون دلار بسته نرم افزاری، علاوه بر این واقعیت که او بیشتر با زنی زندگی می کرد که همسر قانونی او نبود و علاوه بر تولد ازدواج اولش ، دو فرزند به او داد.

“به نام مردم” همچنین عنوان یک مجموعه تلویزیونی بسیار موفق است که در سال 2017 روی صفحه های جمهوری خلق ظاهر شد ، درست زمانی که رئیس جمهور شی جین پینگ شمشیر ضد فساد خود را در دستگاه های دولتی فرو برد و پیر و جوان را مورد ضرب و شتم قرار داد. مسئول سرقت از “بدن سالم ملت” است. به نظر می رسد یکی از شخصیت های این مجموعه ، گائو یولیانگ ، از زندگی واقعی مدیر الهام گرفته است هوارونگ ، غرق در جاه طلبی شخصی خود. اما حکم لای – که می تواند به حبس ابد تبدیل شود – همزمان با فشار بر آن بزرگمردان بزرگ (یکی از آنها: جک ما بنیانگذار علی بابا) است که ظاهراً تحت چتر حتمی ح.ک.چ به موقعیتی از قدرت اقتصادی بزرگ رسیده اند. ، این اشتباه مهلک را مرتکب شوند که خود را قادر به ابراز عقاید شخصی (بخوانید انتقادها) از سیستمی مطابق با سلسله مراتب قدرت – و ایدئولوژیک – جدا نشدنی از حزب کمونیست بدانند. دولت و حزب در چین یکی هستند. و همانطور که لای کرد ، میلیاردها یوان را در گنجه ها پنهان کنید یا از سیستم بانکی ملی انتقاد کنید (همانطور که جک ما جرات کرد)، آنها برای سلسله مراتب قدرت یکسان هستند. هرکسی که جرات انجام این کار را داشته باشد ، در برابر قضات و یک حکم خاص گناه ظاهر می شود.

6 ژانویه 2021 (تغییر از 6 ژانویه 2021 | 09:46)

© پخش مجدد ذخیره شده استدیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *