در حال حاضر ، هیچ کس در اکثریت به کسی اعتماد ندارد. نه فقط کونته و رنزیکه حتی صحبت نمی کند ، به عنوان اولین نفر دوم را در سه روز تعقیب می کند ، که حتی تلفن همراه خود را انکار می کند. در روابط بین نخست وزیر و سایر متحدان وی صدای جیر جیر خاصی وجود دارد. دی مایو و زینگارتی آنها نقشه پستی را با پالازو چیگی مطالعه كردند تا سعی كنند بحرانی را كه خارج از كنترل است ، هدایت كنند. وزیر امور خارجه و رهبر حزب دموکرات که می دانستند اجلاس دیروز در مورد برنامه بهبود نتیجه ای نخواهد داشت ، به رئیس قوه مجریه پیشنهاد می کنند که برای شورای وزیران را برای روز دوشنبه تشکیل داد. آخر هفته برای آزمایش اینکه آیا احتمال توافق مستقیم با ایتالیا وجود دارد استفاده خواهد شد یا خیر: و این حاشیه ها – هرچند اندک – همچنان وجود خواهند داشت. بنابراین ، جلسه دولت در اوایل این هفته در مورد برنامه بهبود ، حوضه آبریز را مشخص می کند: این می تواند منجر به بسته شدن توافق در مورد انتقال بدون درد از Conte 2 به Conte 3 – پس از انتقال رسمی از Quirinale شود – یا اینکه با Renzi جدا می شود.

بحران دولت ، پنج سناریو برای کونته: از “معجزه” تا انتخابات زودهنگام
ترتیب

تاکتیک های دوئلیست ها از قبل مشخص است: از یک طرف ، نخست وزیر – که هدفش خنثی کردن مین های مستقر شده توسط حوا در راه خود است ، یک به یک – و از طرف دیگر ، رنزی ، که می خواهد تضمین هایی را برای کل بسته ارائه دهد و ایده پیشبرد رویارویی به سمت سایر اولویت ها را قبول نمی کند همانطور که کنته پیشنهاد می کند ، از قانونگذار باشد. اما به نظر می رسد جو بی اعتمادی متقابل به بقیه اکثریت سرایت کرده است. هیچ توضیحی دیگر برای نوسانی وجود ندارد که دیروز در ساختمانهای سیاست و نهادها گرفتار شد ، شایعات – هر چند تأیید نشده – در مورد رسوب از بحران در آخر هفته ، با نخست وزیر گرفتار وسوسه شکستن تاخیر باعث Iv در مجلس رسیدن به انتخابات زودهنگام.

زیرا مانور حوا فقط یک محرک برای شکستن خطوط بود در ائتلاف ، که شروع به نشان دادن شکاف های خطرناک خود در همه جا کرده است. شواهدی در این مورد وجود دارد ، با توجه به اینکه – در حالی که رنتسیان و کونته در راس خود مقصر شناخته شده اند – بخشی از Grilini حمله به حزب دموکرات را در مورد موضوعات حساس آغاز کردند ، اعلام رأی مخالف ادغام بین Mps و Unicredit – برای دموکرات ها بسیار هزینه بر است – و متهمين را به خيانت در مدرسه متهم كرد. جبهه های درگیری در حال تکثیر هستند و بنابراین گزینه میانبر برای Conte ممکن است تنها سلاحی باشد که اطمینان حاصل می کند حتی بعد از نظرسنجی ها به عنوان نقطه مرجع قرمزهای زرد باقی بماند.

چرا اکنون نخست وزیر دوباره کنار دیوار است؟ و حزب دموکرات در تلاش است تا موقعیت خود را حفظ کند. چند روز پیش ، وزیر دفاع مجبور شد برای جلوگیری از جنجال های درون حزب مداخله کند ، انتقاد بسیار زیادی از نحوه مدیریت بازرسی توسط پالازو چیگی ، تصور اینکه با وجود همه چیز و همه چیز مقاومت می کند. اگر کونته پرش می کند ، خطر پرش از این پنج ستاره وجود دارد ، جرینی توضیح داد: در سنا ، یک گروه قابل توجهی از گروه کباب وجود دارد که از دولت دیگری با نخست وزیر دیگر پشتیبانی نمی کند. اما نارضایتی در میان دموکرات ها در حال گسترش است ، زیرا – حتی در میان کسانی که هرگز رنزی نبوده اند – کسانی هستند که انگشت خود را به سمت بتینی و اتحادیه وزرا می کشند ، که آخرین موهیکان کنته هستند ، کسانی هستند که مخالف برای پیوستن به مدیران و کسانی که تأکید می کنند ، ماتئو کسی است که کونته را جمع می کند.

تعادل شکننده. بنابراین دیروز در جهت Zingareti ، او مجبور شد از تمام مهارت هایی که برای جمع آوری بسیاری از Pd های سازنده Pd استفاده کند. او در مورد خطر انتخابات زودهنگام صحبت می کند ، آنها را تهدید نمی کند. او از کابینه کونته دفاع کرد ، اما راه های دیگر را رد نکرد و این مسئله را در قالب یک سوال مطرح کرد: دولت سردرگم دیگری؟ تبدیل کننده؟ عرضی؟ از نظر فنی؟ این به درد ایتالیا نمی خورد. رهبر دموکرات از تصمیم گیری نهایی در مورد گزینه های مختلف اجتناب می کند ، اولاً به این دلیل که گذرگاه های این بحران باید خسته شود و مهمتر از همه ، زیرا او می داند که اگر اکنون بحث سناریوهای آینده باز شود ، حزب می تواند شکافته شود. خط زینگارتی وحدت حزب دموکرات را تضمین می کند: توافق با سایر اکثریت ها برای مقابله با عواقب در صورت بروز هرگونه بحران.

شاید به همین دلیل است که کونته شروع به دیدن ارواح تقریباً در همه جا کرده است، این دلیل وسوسه مجبور کردن بازی خواهد بود. شاید تنها رنزی مسئول این وضعیت نباشد.

9 ژانویه 2021 (تغییر 9 ژانویه 2021 | 08:30)

© پخش مجدد ذخیره شده استدیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *