شیوع در حال رشد در حال افزایش است. نوار افق را تغییر دهید. و پارامترهای جدیدی که باید رعایت شوند. به احتمال زیاد ، با توجه به روند منحنی عفونت ، از جمعه در نوار نارنجی قرار خواهیم گرفت. به همین احتمال وجود دارد که لاتزیو مدتی در آنجا بماند – این نظر مشاور بهداشتی منطقه لاتزیو ، آلسیو د آماتو است -. نوار برای ایجاد ثبات در شاخص Rt تغییر می کند که معمولاً چند هفته طول می کشد.

همچنین ، از آنجا که عفونت ها پایدار می مانند و هیچ نشانه ای از کاهش ندارند: دیروز ، در واقع ، موارد جدید 1543 مورد (فقط 70 مورد کمتر ، از حدود 12000 تامپون و با نسبت تقریباً بدون تغییر 12.9٪) و 54 مرگ بود. (یا نه علاوه بر این). همچنین پزشک پاپ فرانسیس از سال 2015 ، فابریزیو سوکورسی ، پزشک پاپ فرانسیس بود: 78 ساله ، سوکورسی به دلیل سرطان در Gemelli در بیمارستان بستری شد ، اما مرگ او به دلیل عوارض ناشی از کوید بود. داده های مربوط به پایتخت نیز با 786 مورد ، یکی کمتر از روز گذشته و 32 مورد مرگ ، پایدار است. در حالی که در استانها 390 بیمار و هشت مرگ وجود دارد.

اما بیشترین نگرانی در این ساعت ها خوشه ها است که فقط در یک هفته به طرز چشمگیری افزایش یافته است. تأثیر جلسات کریسمس – قطعاً د آماتو – شیوع جدید تقریباً در طی هفت روز از تقریباً 101 به 195 برابر شده است. در حالی که موارد فعال ، یکی از موارد شناخته شده از 587 به 744 رسیده است. اعدادی که تایید می کنند ما در حال رشد هستیم. اما این یک لحظه خاص است: ما باید از موج سوم جلوگیری کنیم زیرا موج دوم هنوز تمام نشده است.

به طور خلاصه ، ما باید از تکرار آنچه قبلاً در ماه سپتامبر اتفاق افتاده است بپرهیزیم ، زمانی که در طی چند روز از 30000 به سه هزار عفونت در روز منتقل شدیم. این دو هفته مهم است – کمیسیونر اصرار دارد ، ما این فرصت را داریم که منحنی را کنترل کنیم و از عوارض اضافی مانند عبور از منطقه قرمز جلوگیری کنیم. اگرچه در حال حاضر یک فرضیه دور است.

نوار نارنجی ، اگر منطقه روز جمعه به آن وارد شود ، یک یادداشت بحث برانگیز در راه لاتزیو نیست. من می فهمم که از نظر اقتصادی این کار دشوار است ، اما از نظر کاملا بهداشتی و اپیدمیولوژیک یک یادداشت مثبت – او توضیح می دهد – زیرا ما همیشه در نوار زرد بوده ایم ، هرگز از “مزایای” ذاتی سایر مناطق برخوردار نبوده ایم ، در هنگام قفل شدن هنگامی که عفونت به طور قابل توجهی کاهش یافت رخ داده است.

اما شاید بتوان از طریق اقداماتی که توسط موسسه عالی بهداشت مورد مطالعه قرار گرفته است ، به این فکر کرد. اقدامات محدود کننده تر براساس ارزیابی شاخص های خطر غیر از شاخص Rt ، که یک پارامتر فنی – علمی بسیار معتبر است ، اما باید مانند آینه دید عقب در نظر گرفته شود ، که به 14 روز قبل نگاه می کند. و این لباس جدید چطور؟ این وضعیت فعلی را ضبط می کند و براساس تعداد افراد بالای 50 سال است داماتو توضیح می دهد. به محض عبور از آستانه 250 مورد در هر 100000 نفر ، اقدامات محدود کننده تری انجام می شود.

اگر از امروز با پنج منطقه (کالابریا ، امیلیا رومانیا ، لومباردی ، سیسیل و ونتو) وارد نوار نارنجی شود ، در حالی که بقیه در منطقه زرد هستند ، ایتالیا چگونه رنگ می شود؟ کمیساریا نتیجه گرفت با توجه به اینکه میانگین کشوری 296 است ، کل کشور به رنگ نارنجی در خواهد آمد ، “اما پس از آن باید بر اساس داده های منطقه ای تمایزات لازم انجام شود. به عنوان مثال لاتزیو در 211 سالگی ، بنابراین همچنان در منطقه زرد قرار دارد اما نزدیک به نارنجی است. در عوض ، مناطق دیگر نارنجی یا حتی نزدیک به قرمز خواهند بود. فقط چند مثال می آورم: ونتو در 436 ، لومباردی در 451 ، در حالی که Friuli Venezia Giulia در 398.

10 ژانویه 2021 | 08:32

© پخش مجدد ذخیره شده استدیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *