این یک سال ماجراهای فضایی رکورددار خواهد بود 2021، با در اختیار داشتن ناسا و میلیاردرها در راس تجارت جدید ، توسط چینی ها در یک تقابل داغتر دنبال می شود. همه چیز با شروع می شود مریخ هنگامی که یک کاوشگر از امارات متحده عربی در ماه فوریه وارد مدار کره زمین می شود (9): آنها آن را نامگذاری کردند امید، امیدوارم بتوانم اعتماد به نفس را در نگاه به آینده کشور جلب کنم. کاوشگر چینی نیز در راه است تیانوان -۱ نسبت به پرتاب یک مریخ نورد در ماه آوریل آرمان شهر کوه. بنابراین ، هنگامی که معلوم شد پکن کنترل ماه را دارد ، برای اولین بار وارد افق مریخ می شود.

ماندگاری

در 18 فوریه ، سپس نوبت به نوبت می رسد ماندگاری از ناسا پایین بیا دهانه Jezero، شروع مرحله سوم پیگیری زندگی پس از روحیه ، فرصت و کنجکاوی. ربات جدید پیچیده در محل تلاقی رودخانه های باستانی که به دریاچه ای سرازیر می شدند ، ردیابی فسیل شده میکروارگانیسم ها را جستجو می کند ، ایده آل برای کشفیات دشوار. اولین پهپاد هلی کوپتر به تحقیقات کمک خواهد کرد نبوغ.

ماه

یکی دیگر از اهداف ممتاز سال دوباره در آنجا خواهد بود ماه. دو کاوشگر خصوصی ابزار تأمین شده توسط ناسا ایالات متحده منابع خاکی را برای سکونت در آینده ارزیابی کرده و یا به زمین آورده می شوند (مانند هلیوم -3 برای راکتورهای هسته ای) Peregrine از Astrobotic با ناو جدید Vulcan Centaur وارد دشت بازالت می شود لاکوس مورتیس به قطب شمال و در پاییز توسط Nova-C توسط ماشین های شهودی مستقر در کانتور دنبال می شود والیس شرطری.

جهانگردان

پس از این همه وعده ، سرانجام سال آغاز پروازهای توریستی در آستانه فضا ، به ارتفاع صد کیلومتر خواهد بود تا هیجان چند دقیقه بی وزنی را تجربه کنیم. میلیاردر بریتانیایی ، ریچارد برانسون ، 70 ساله ، پس از آزمایش در سراسر جهان با یک بالون بدون شانس در گذشته ، با پرواز از نیومکزیکو به ایالات متحده ، در دومین پرواز پولی سفینه فضایی خود SpaceShipTwo خواهد بود. در همین حال ، بیش از 600 مسافری که قبلاً 250،000 دلار پیش پرداخت بلیط را پرداخت کرده اند ، در انتظارند. با همان اهداف ، جف بزوس ، بنیانگذار آمازون ، در حال آماده سازی عملیات مشابه است. کپسول شش سرنشین جدیدش Shepard از فرودگاه فضایی تگزاس پرواز کرده و پس از پرش با هیجان چتر باز خواهد گشت.

سیارک ها

درعوض دیگر مأموریتهای خودکار ناسا نیز هدف عزیز سیارات را دنبال خواهند کرد. لوسی به کاوش در هفت سیارک تروا در مدار می رود سیاره مشتری و دارت به زوجین خواهد پیوست دیدیموس و دیمورفوس. گلوله در اولین تلاش برای انحراف از مسیر حرکت جسمی کوچک که برای زمین خطرناک است ، مورد دوم را شلیک می کند. قبل از جلسه ، نانو ماهواره LiciaCube از ASI ایتالیا قطع خواهد شد. توسط آرگوتک با همکاری Politecnico di Milano و دانشگاه بولونیا ساخته شده و اثرات انفجار را آزمایش می کند.

آرتمیس

سرانجام ، اگر تا ماه دسامبر موشک فوق العاده SLS ناسا ، بزرگترین موشک طراحی شده ، بتواند با آزمایش فضاپیمای جدید Orion در پرواز ماه ، با اولین ماموریت Artemis-1 روبرو شود ، یک گروه یازده نفری از مرحله نهایی موشک آزاد می شوند. نانوماهواره ها برای اهداف مختلف. تنها موردی که ناسا در اروپا انتخاب کرده ArgoMoon ایتالیایی است ، همچنین از Asi-Argotech ، که تصاویر را از مدار ماه منتقل می کند. به موازات این ، نانو ماهواره های آمریکایی و ژاپنی در قطب جنوب به جستجوی یخ می پردازند. و این فقط مهمترین مراحل سال 2021 است که شروع مجدد عمده تحقیقات بین علم و اقتصاد است.

4 ژانویه 2021 (تغییر 4 ژانویه 2021 | 21:27)

© پخش مجدد ذخیره شده استدیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *