چشمه ای غیرمعمول ، سرد و مرطوب فرا رسید هزاران پروانه در معرض خطر هستند در انگلستان در حقیقت ، آوریل گذشته آفتابی ترین تاریخ بود ، اما همچنین رکورد زدگی از یخبندان را ثبت کرد ، و پس از آن مرطوب ترین ماه مه در 54 سال گذشته در انگلیس ثبت شده است. و این حشرات بالدار و رنگارنگ جذاب (متعلق به خانواده Lepidoptera) بودند که بهای آن را پرداختند: همانطور که بیشتر می خوانیم نگهبان، واقعاً ، باران در پرواز آنها اختلال ایجاد می کند. به طور خاص ، حدود 230 هزار گونه پروانه و پروانه در جهان وجود دارد: قطر بزرگ آنها از 1 تا 30 سانتی متر ، آنها به طور متوسط ​​2 هفته زندگی می کنند. یک مطالعه اخیر (که در Pnas منتشر شده است) اطلاعیه های آکادمی ملی علوم) نشان داده است – به عنوان مثال – که 8٪ از گونه های ساکن در انگلستان منقرض شده اند و تعداد کل آنها از سال 1976 حدود نصف کاهش یافته است. در حالی که در هلند ، 20 درصد ناپدید شده اند و از سال 1990 تعداد کل این کشور 50 درصد کاهش یافته است.

عوامل ناپدید شدن

Zoe Randall ، یکی از اعضای ارشد در ، توضیح می دهد “پروانه ها” برای گرم کردن بدن خود ، داشتن انرژی کافی برای پرواز ، تغذیه و یافتن جفت به آفتاب نیاز دارند. محافظت از پروانه ها، یک سازمان حفاظت از محیط زیست است که به حفاظت از پروانه ها ، پروانه ها و محیط زیست اختصاص دارد. روشن نیست – با این وجود – آیا بهار سرد ظهور این گونه ها را به تأخیر انداخته است یا نشانه کاهش گسترده آن است. فروپاشی آب و هوا “احتمال حوادث شدید آب و هوایی و نظم بیشتر آنها به پروانه ها فرصتی نمی دهد تا از یک سال به سال دیگر بهبود یابند. ” از دست دادن زیستگاه طبیعی به دلیل تشدید کشاورزی و استفاده از سموم دفع آفات. گرده افشان گرانبها ، پروانه ها (مانند زنبورها) نقش اساسی در حفظ تعادل اکوسیستم ها دارند: طبق اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت (IUCN) ، ایتالیا یک کشور اروپایی با بیشترین تنوع پروانه است، میزبان حدود 60٪ از گونه ها از سراسر اروپا است (که 4٪ آنها در معرض خطر انقراض قرار دارند).

15 دقیقه مشاهده کافی است

برای آگاهی دادن به مردم در مورد این مشکل ، محافظت از پروانه ها او با دعوت از همه برای شرکت از آنها کمک خواست تعداد زیادی پروانه انگلستان در هر سال (اینجا سایت) ، بزرگترین مطالعه در مورد پروانه ها در جهان در سال 2010 آغاز شده است.. رویداد سه هفته ای (امسال از 16 جولای تا 8 اوت برگزار می شود): شرکت کنندگان باید این کار را انجام دهند 15 دقیقه را در فضای باز سپری کنید و پروانه های معمولی و پروانه های روزانه ای را که می بینند بشمارید، داده ها را در برنامه ضبط کنید تعداد زیادی پروانه. کمک کوچکی اما حیاتی که هرکسی می تواند انجام دهد: خواه ماندن در باغ خودش باشد یا رفتن به پارک. بیش از 111،500 شهروند با مشاهده 145249 پروانه و پروانه روزانه در انگلیس در جمع آوری داده ها در سال 2020 شرکت کردند.

یکی دیگر از سرشماری های مهم جهانی توسط دوست زمین ،سازمانی در دفاع از کشاورزی پایدار و دامداری. نظارت نیز در ایتالیا با همکاری ل انجام می شودانجمن Polyxena. هر کسی می تواند با گرفتن عکس از پروانه های خال خالی و ارسال عکس ها به ایمیل@mailoftheearth.org یا از طریق WhatsApp در این پروژه سهیم باشد.


تغییرات در محیط

کاهش تعداد پروانه ها اغلب یک هشدار اولیه در مورد کاهش گسترده تر اکوسیستم است حشرات به سرعت در برابر تغییرات محیط واکنش نشان می دهند. اگرچه تصویر کلی یک ضرر واضح است ، برخی از گونه ها در مناطقی دیده می شوند که قبلاً هرگز از آنها بازدید نکرده اند ، مانند پروانه ببر جرسی ، که در ساحل جنوبی انگلیس کاملاً مستقر شده بود و اکنون به نظر می رسد در حال گسترش به سمت شمال است. یا مانند دریاسالار قرمز که در تابستان مهاجرت کرده و اکنون نیز به دلیل آب و هوای معتدل زمستان در انگلیس زمستان می گیرد. خبر خوب؟ Fritillaria یکی از نادرترین پروانه های انگلستان است (Argynnis پافیا) ، که نزدیک به انقراض بود ، به لطف تلاش های دوباره تعداد آن افزایش یافته است ترمیم زیستگاه طی 20 سال گذشته.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *