من از فیبریلاسیون دهلیزی رنج می برم ، متخصص قلب من من را از نوشیدن الکل منع کرد زیرا می تواند آریتمی را تحریک کند. آیا چند لیوان شراب واقعا می تواند به سلامتی من آسیب برساند؟ شما در مورد آن چه فکر میکنید؟

جواب می دهد کلودیو تندو، هماهنگ کننده آریتولوژی ، مرکز قلب شناسی Monzino IRCCS ، میلان.

مدتهاست که رابطه بین ضربان قلب و مصرف الکل شناخته شده است ، اما ما باید این موضوع را روشن کنیم. به طور کلی ، دوزهای بیش از حد الکل ، که تأثیر مهیجی روی سلول های قلب دارند ، می توانند باعث افزایش ضربان قلب شوند و وقوع آریتمی مانند فیبریلاسیون دهلیزی را تسهیل کنند.

کاردیومیوپاتی پیشرفته

همچنین باید به یاد داشته باشید که مصرف مزمن الکل در دوزهای قابل توجه می تواند منجر به ایجاد کاردیومیوپاتی متسع شود ، که باعث افزایش حجم اتاق های قلب (دهلیزها و بطن ها) و کاهش انقباض می شود: دو پیش شرط اصلی برای وقوع فیبریلاسیون دهلیزی.

خطر نوشیدنی های سرد

جنبه دیگری که باید مورد تأکید قرار گیرد دما است: در واقع به نظر می رسد چنین است مصرف نوشیدنی های الکلی منجمد یا بسیار سرد به ویژه برای بروز آریتمی مفید است. دلیل این امر آنست که محرک واگ فعال شده با سرما باعث کاهش بیش از حد ضربان قلب می شود و شرایط ایده آل برای فیبریلاسیون دهلیزی را ایجاد می کند.

دوزهای متوسط ​​مجاز است

با انجام این مشاهدات ، نباید تعمیم دهیم. مصرف شراب ، به ویژه قرمز در دمای اتاق ، در دوزهای متوسط (1-2 لیوان در روز برای مردان ، نصف یا یک لیوان برای زنان) لزوما شیطان نیست. البته ، ما باید واکنش های بالینی فردی را نیز در نظر بگیریم ، که ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد: او متوجه می شود که حتی دوز متوسط ​​الکل نیز از بروز اختلالات ریتم قلب حمایت می کند (به عنوان مثال باعث خارج سیستول می شود) ، باید از نوشیدن خودداری کند یا به طور قابل توجهی کاهش دهد .

به غذا نیز توجه کنید

اما مواظب باشید: ناهنجاری های ریتم ناشی از الکل اغلب همراه با رژیم غذایی فراوانتر اتفاق می افتد اعتدال همچنین بر روی مقدار مواد غذایی معرفی شده متمرکز است: توده اضافی می تواند نفخ بیش از حد را تحریک کند ، که به نوبه خود توسط یک محرک واگ بیان می شود که قادر به ایجاد آریتمی است.

6 ژانویه 2021 (تغییر در 6 ژانویه 2021 | 20:22)

© پخش مجدد ذخیره شده استدیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *