من یک زن 69 ساله هستم که برای پیشگیری از سکته مغزی از داروی تلمیزارتان و کاردیواسپرین استفاده می کنم و از نظر مصرف بیش از حد گلوسیریدمی با امگا 3. من اخیراً چند آزمایش انجام داده ام و مقادیر قند خون من عبارتند از: گلوکز ناشتا 113؛ بعد از غذا 97؛ هموگلوبین گلیكسی شده 6.4٪ (مقادیر مرجع: 30/4 تا 80/5). با این مقادیر گلیسمی ، به ویژه HbA1c در 6.4 ، توصیه می شود که هیدروکلراید متفورمین را به طور پیشگیری در وعده صبحانه و شام طبق دستور پزشک مصرف کنید ، یا توصیه می کنم از رژیم غذایی تهیه شده توسط متخصص تغذیه برای کاهش وزن ، آیا این دارو فقط درصورتی استفاده می شود که علی رغم رژیم غذایی ، هموگلوبین گلیسیته به 5/6 / 7٪ برسد؟

پاسخها نیکول مارکیونی ، دانشگاه سالمندان عادی فلورانس ،
بخش قلب و عروق ، بیمارستان Careggi ، فلورانس.

به نظر می رسد از آنچه گزارش کرده ، از آن رنج می برد فشار خون (تحت درمان با تلمیزارتان) و الفاختلال در قند خون ناشتا، با هموگلوبین گلیكاتی (HbA1c) كمی بالاتر از حد طبیعی (آستانه مرسوم برای تشخیص دیابت 5.5٪). بدون دانستن وزن و قد ، نمیتوانم شاخص توده بدن (نسبت بین وزن در کیلوگرم و قد در متر مربع) را محاسبه کنم: مقادیر طبیعی بین 18.5 تا 24.9 است. از 25 به بالا ما در مورد اضافه وزن صحبت می کنیم ، از 30 برای چاقی.

همچنین فعالیت بدنی

اگر اضافه وزن دارید یا بدتر از آن چاق هستید و هنوز دیابت ، رژیم غذایی و افزایش فعالیت بدنی ندارید (مانند هر روز با یک سرعت سریع به مدت یک ساعت راه بروید) اولین اقدام درمانی است. به این ترتیب لاغر می شوید و قند خون و تری گلیسیرید در جای خود قرار می گیرند. علاوه بر این ، این اقدامات رفتاری در خدمت دستیابی به کنترل بهتر فشار خون نیز خواهد بود.

آسپرین و پروفیلاکسی اولیه

او به من نمی گوید که در سابقه خود سابقه حمله قلبی یا سکته مغزی داشته است. اما چرا شما از کاردیواسپرین استفاده می کنید؟ به نظر می رسد این ماده در پیشگیری اولیه تجویز شده است ، اصطلاحی که مداخلات با هدف جلوگیری از شروع بیماری را نشان می دهد که هنوز آشکار نشده است. اما مطالعات گسترده اخیر به نتیجه رسیده است آسپرین در پروفیلاکسی اولیه فقط باید در بیماران بین 40 تا 70 سال در نظر گرفته شود با خطر قلبی یا عروقی مغزی بالا (که به طور دقیق ، همچنین به اطلاعاتی در مورد عادت های سیگار کشیدن و کلسترول تام ، کلسترول HDL و فشار خون نیاز دارد)

نسبت سود و ریسک

نهدر موارد دیگر خطر عوارض جانبی (خونریزی از دستگاه گوارش) بسیار نزدیک به سود احتمالی (یعنی از سکته یا سکته قلبی جلوگیری می شود). سرانجام ، رژیم ، فعالیت بدنی و وزن خود را در اولویت قرار دهید: سود خالص بالینی این اقدامات واقعاً چشمگیر خواهد بود.

5 ژانویه 2021 (تغییر 5 ژانویه 2021 | 18:43)

© پخش مجدد ذخیره شده استدیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *