امروز این امر امری مسلم است ، اما در سال 2010 Big Brother هنوز خیلی مراقب نبود. به طور خلاصه ، دشوار است ، به خصوص برای کسانی که در اسکاتلند با تپه هایی زندگی می کنند تا آنجا که چشم می بیند و روستاهای روستایی فکر می کنند که هر لحظه می توان از آنها جاسوسی کرد. در عوض ، چه اتفاقی برای قاتلی افتاد که بدون آزار و شکنجه صدها ساعته فیلم ، بدون مجازات می ماند. سوزان پلی ، یک افسر اداری از ادینبورگ. او سی و هشت ساله است و در “مدیران زیرساخت” گیم کار می کند ، جایی که مورد علاقه همکاران و صاحبانش است. مجرد ، بدون فرزند ، زندگی فعال ، اجتماعی و با اعتماد به نفسی دارد. صبح روز 4 مه ، طبق معمول ، او قصد داشت پس از سوار شدن دو اتوبوس و توقف در Sainsbury برای خرید صبحانه برای پایان دادن به گرسنگی ، وارد دفتر کار خود شود. هنگامی که به سمت خیابان Thistle ، محل کارش می رود ، یک دوربین خیابانی او را برای آخرین بار اسیر می کند.

زمان از دست رفته

این 8.54 است. با این حال ، در فاصله 60 متری از در ، سوزانا ناپدید می شود. همکاران هرگز نخواهند دید که او وارد اتاقش شده است. او مثل همیشه مادرش سیلویا را صدا نمی کند و والدینش نگران هستند: آنها او را به عادت یک زن و وابسته به خانواده اش می شناسند. با این حال ، گزارش پلیس ایجاد شد و او با آرامش حرکت کرد: فقط در 11 ماه مه ، پس از بررسی بستگان و دوستانی که قسم خورده بودند که این یک ناپدید شدن مشکوک و غم انگیز است ، او مراقب یک کارزار انفجار و تولید مثل عمومی آخرین لحظات بود هنگامی که او برای جمع آوری شواهد مفید زنده دیده شد ، و اعتراف می کند که این یک پرونده جنایی است. یک هفته بعد ، تحقیقات قتل رسماً آغاز شد. چگونه سوزانا پیلی ناپدید می شود؟ زن جوانی از دفتر دور می شود ، در روز روشن ، مرکز شهر؟

محققان با زخم های پوشانده شده توسط بنیاد شفت را نشان می دهد. برای رم کردن چتر ، از طبقه به سمت ترکیب ماشین حرکت کرده است ، با توجه به اتهام آن مرد ، بدن دختران را در چوب بارگیری می کند

    سوزانا پیلی
سوزانا پیلی

در ایمیل اتصال مخفی

پلیس ایمیل های سوزانی را خواند و اولین کشف را انجام داد. هیچ کس نمی دانست ، اما بین او و همکارش دیوید گیلروی ، یک رابطه ادامه داشت. که مشخصاً تصمیم گرفته بود آن را قطع کند. این مرد که به دلیل ماهیت و کارآیی مصمم خود احترام داشت ، با دو فرزند ازدواج کرد. هیچ چیز انحصاری: ارتباط امور خارج از ازدواج در محل کار گسترده است ، قابل درک است که از گیلروی محافظت می شود. وقتی با او تماس می گیرند تا اطلاعات مفیدی در مورد تحقیقات ارائه دهند ، متوجه خراش هایی بر روی دست و مچ او می شوند. روز بعد ، آنها از او می خواهند برای گرفتن عکس از این علائم به ایستگاه برود ، و او با پوست پوشیده ظاهر می شود مثل اینکه با یک حجاب از پایه پوشانده شده است ، مثل اینکه می خواهد آنها را پنهان کند. در همین حال ، آنها نسخه او را بررسی می کنند: به نظر نمی رسد که او در روزهای گذشته از باغ مراقبت کرده باشد ، زیرا در عوض اعلام کرده است که جراحاتش را توجیه می کند. چه چیزی بیشتر: با بررسی تلفن همراه مرد ، آنها 450 تماس و پیام را که هدف آن زن در سه هفته است گزارش می دهند. تماس هایی که به طور ناگهانی در 4 مه قطع می شوند ، گویا او قبلاً می دانست دیگر نمی تواند صدای او را بشنود

    دیوید گیلروی به جرم قتل سوزانا به حبس ابد محکوم شد (عکس از گتی)
دیوید گیلروی به جرم قتل سوزانا به حبس ابد محکوم شد (عکس از گتی)

سگهای مولکولی و بوی لاشه

دوربین های امنیتی نشان می دهد که گیلروی صبح امروز زود به دفتر رسید ، اما کامپیوتر را روشن و برای مدت یک ساعت بدون مراقبت رها کرد. او به خانه برگشته بود ، ماشین را تحویل گرفت و به محل کار خود بازگشت و در زیرزمین دفتر پارک کرد. سگهای مولکولی از حضور یک جسد مرده در زیرزمین و پله های تخلیه آتش احساس بو می کنند. گیلروی آنطور که فکر می کند باهوش نیست. یکی دیگر از مجالس خصوصی برای روز بعد ایجاد شده است ، مجموعه ای از جلسات تجاری در مکانهایی کاملاً دور از ادینبورگ. چشمان الکترونیکی همیشه در 5 مه هنگام خروج از شهر ماشین او را می گیرند. تا اینکه بین یک دهکده و روستای دیگر ، مرد تلفن را خاموش کرد. وقتی فاصله بین Tyndrum و Inveraray بیش از 40 دقیقه نبود ، او دوباره آن را روشن کرد. همه نشانه ها نشان می دهد که او در وسط بوش در این منطقه برای تخلیه بدن زن فقیر متوقف شده است. این شواهد عینی است ، اما گیلروی یک اشتباه دیگر نیز مرتکب می شود: پس از خلاص شدن از بدن ، چتر سفید را از زمین به صندوق عقب منتقل می کند. وقتی ماشین دوباره جلوی دوربین بانک ظاهر می شود ، دیگر چتر دیده نمی شود و سگهای مولکولی نسبت به بدن ماشین واکنش مثبت نشان می دهند.

خواهر و پدر و مادر سوزانا (عکس گتی ایماژ)
خواهر و پدر و مادر سوزانا (عکس گتی ایماژ)

جمله

برای کیفرخواست کافی است: در 23 ژوئن 2010 ، تقریباً دو ماه پس از ناپدید شدن ، دیوید گیلروی 47 ساله ، پدر یک خانواده و مردی بی عیب و نقص ، به قتل سوزان پلی متهم شد. انگیزه ادعایی انتقام است زیرا زن تصمیم گرفت آن را رها کند. با قید وثیقه ، تا روز دادگاه در مارس 2012 به طور رایگان آزاد شد. دفاعیات وی کاملاً مبتنی بر عقب نشینی است: اظهاراتی غیر از اظهارات همکاران و دوستان بر انصاف و رفتار آرام وی ، حتی در روز واقعیت ها وجود ندارد. شب قتل ، گیلروی در یک مهمانی در مدرسه فرزندانش تماشاگر است و آرام به نظر می رسد: آیا ممکن است او خیلی سرد و بیرحم باشد؟ این دادگاه فقط دو روز به طول انجامید – این شیوه سیستم آنگلوساکسون است – و پس از دو روز و نیم دیگر در دادگاه ، هیئت منصفه حکم خود را صادر کرد: مجرم. قاضی لرد براكدیل دیوید گیلروی را به حبس ابد با حداقل 18 سال حبس محكوم كرد و در این مدت وی نمی توانست آزادی مشروط را درخواست كند. این پرونده همچنین به تاریخ پیوست ، زیرا برای اولین بار در اسکاتلند ، دادگستری اجازه داد فیلم جلسه ای را که در آن حکم صادر شده بود ، فیلمبرداری کند و در همان روز پخش کند.

فک شکسته

در زندان، گیلروی همچنان برائت خود را اعلام می کند. قانون زندان از این مرد در امان نماند، که در آن برخی جرایم رسوا شناخته می شود: به محض رفتن به زندان ادینبورگ ، وی حکم را مسخره می کند و می گوید در تجدیدنظر از پیروزی مطمئن است. او فک شکسته را برداشته و بلافاصله به زندان Shotts منتقل شد ، زندان با حداکثر امنیت. فرجام خواهی رد می شود. در ابتدا همسر محکوم ، آندره ، و همچنین مادر گیلروی ، لیندا ، نماینده اسبق اسکاتلند ، از او دفاع کردند. با این حال ، به نظر می رسد با گذشت زمان ، شریک زندگی اش او را رها می کند ، تا آنجا که او همچنان به استفاده از نام دخترانه ادامه می دهد. همینطور پسر بزرگ که از نظر قانونی پسرش را تغییر می دهد. در دهمین سالگرد قتل ، گیل پیلی ، خواهر مقتول ، درخواست تجدید نظر دیگری کرد: ما فرد مناسب زندان را می شناسیم. اما تا وقتی که او را به خانه برسانیم نمی توانیم صلح بگوییم. به ما کمک کن.

10 ژانویه 2021 (تغییر از 10 ژانویه 2021 | 15:10)

© پخش مجدد ذخیره شده استدیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *