SEMPRONIANO (گروستو) “یک تکه از بهشت ​​، لوسیو و باب قبلاً برنده آن شده اند.” و پس از حیرت لحظه های اول ، پس از یک ساعت سفر از ورونا به تپه های مارمه ، آنها از قفس محافظ بیرون آمدند تا آنچه سالها توسط طبیعت انکار شده بود را بپذیرند. از طرف دیگر ، چارلی هنوز ترسیده است. او نگاه می کند که دهانمان باز می شود ، همانطور که با دشمنانش این کار را می کند. جای زخم های وحشتناکی روی سر او دیده می شود. میشلا کوآن ، زیست شناس و رئیس منطقه تحقیقاتی Lav بدون حیوانات توضیح می دهد: “آنچه از کاشت جمجمه باقی مانده است.” وی تحت آزمایشات طولانی و تهاجمی قرار گرفته است. او 28 ساله است ، چارلی ، بسیار پیر است ، اما قبلاً حق زندگی جدید را به دست آورده است.

تازه واردان

لوسیو ، باب و چارلی سه ماکایی هستند که به تازگی وارد کراس ، مرکز ترمیم حیوانات وحشی و عجیب و غریب در Semproniano ، در استان گروستو ، نه چندان دور از حمام های حرارتی Saturnia شده اند. آنها دیگر هرگز حیوانات آزاد ، این میمون ها نخواهند بود ، زیرا ماهیت آنها توسط انسان های دیگر نخستی ، دیگر تغییر یافته است ، اما در این پنجاه هکتار غوطه ور در پوشش گیاهی چشمگیر ، آنها می توانند آرامشی را که تاکنون از آنها سلب شده است ، پیدا کنند. این سه ماکاک به لطف توافق نامه ای که بین شهرداری و دانشگاه ورونا برای جلوگیری از آزمایش روی پستانداران انجام شد ، رایگان هستند.


Semproniano ، واحه ماکاک ها:

معجزه آسا

تنها آنها نیستند معجزه آسا. حدود پنجاه میمون دیگر در مرکز وجود دارد. جیانلوکا فلیستتی ، رئیس Lav. وی افزود: “آنها به عنوان افرادی كه به زندگی بدون گناه محكوم شده اند ، به اینجا می آیند ، بسیاری از آنها دهه ها رنجی را كه در كارگاه هایی كه میله های آهن و بتونی می دانند و در قفس های تنگ زندگی كرده اند متحمل شده اند ، متحمل شده اند. اما با گذشت زمان ، به لطف ترمیم فضا ، اجتماعی شدن و کار متخصصان اولیه ، که شبانه روز به آنها کمک می کنند ، می توانند ماهیت حیوانی خود را بازیابند.

مرکز Semproniano

در Semproniano ، پنجاه هکتار متعلق به لیگ ضد ویروس ، و نیمی دیگر توسط دامپزشک مارکو آلوئسی ، بنیانگذار مرکز ، نگهداری می شود بیش از هزار حیوان. گونه هایی که نه تنها از آزمایشگاه ها ، بلکه از افراد خصوصی ، سیرک ها ، حتی از یک رستوران که از دو یادآوری استفاده می کند ، به سرقت رفته اند ، که امروزه در اینجا در یک گلخانه زندگی می کنند ، جایی که محیط طبیعی آنها تولید می شود. بازدید از این مرکز که متأسفانه به دلیل کمبود قانون برای عموم ممنوع است ، یک تجربه استثنایی است. گرگ و هیبرید ، لاما ، خوابگاه ، گورخر ، مرغ دریایی ، پرندگان شکاری ، مارهای گرمسیری ، طوطی های بزرگ برزیلی وجود دارند که با کوچکترین “سلام” از شما استقبال می کنند. و دوباره گورکن ، فلامینگو صورتی. و شیرها در اینجا السا و مادیبا در ژوئن آفریقا (تقریبا) در آفتاب افتاده اند.

Semproniano ، واحه ماکاک:

مهمانها

جاکومو بوتینلی ، داوطلب لاو گفت: “آنها پسر و دختری هستند که توسط دو سیرک ربوده شده اند.” آنها فلج هستند. السا هیچ ناخن پا ، مادیبا دم ندارد. آنها در یک تپه بزرگ حصار زده زندگی می کنند و در اینجا کمی آزادی را چشیده اند که هرگز نمی دانستند. در Semproniano بیش از حیوانات عجیب و غریب وجود دارد. در طول بیست سال ، این مرکز از بیش از 15000 حیوان استقبال کرده است ، 70٪ از مهمانان به طبیعت اعزام شده اند ، اما متأسفانه بسیاری از گونه ها ، به ویژه آنهایی که در اسارت متولد شده اند ، باید یک عمر مراقبت کنند. آلوئسی و فلیكتی توضیح دادند: “یك تعهد بزرگ ، همچنین به این دلیل كه مركز ما باغ وحش نیست ، بلكه یك سیستم پیچیده است كه حیوانات می توانند در آن خود را پیدا كنند.” آینده؟ Crase بیشتر و بیشتر از حیوانات استقبال خواهد کرد (خارج از کشور نیز به عنوان مرکز برتری شناخته می شود) و سعی خواهد کرد به مکانی تبدیل شود که بتوانید آنها را دوست داشته باشید و به آنها احترام بگذارید. فلیستی و آلوسی توضیح می دهند: “ما می خواهیم قوانینی داشته باشیم كه به ما اجازه می دهد در معرض دید عموم و بالاتر از همه در مدارس باشیم” ، با پروژه ای با پتانسیل آموزشی بالا برای احترام به حیوانات. من امیدوارم که دولت و مجلس فرصت های اخلاقی و اجتماعی را که یک تعلیم و تربیت حیوانات جدید می تواند به ما ارائه دهد ، تشخیص دهند. “

14 ژوئن 2021 (تغییر 15 ژوئن 2021 | 11:13)

© پخش مجدد ذخیره شده استدیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *