چندین گوریل در باغ وحش سان دیگو پس از نشان دادن برخی علائم ، از نظر ویروس کرونا مورد آزمایش مثبت قرار گرفته اند. این خبر را مدیر سازه اعلام کرد ، وی اشاره کرد که این اولین مورد شیوع Covid در میان این پستانداران است. به گفته گاردین ، 2 گوریل آزمایش رسمی مثبت دارند و سه مورد دیگر علائم دارند.

طبق اولین بازسازی ، به نظر می رسد که عفونت توسط یک کارمند باغ وحش با آزمایش مثبت به حیوانات منتقل شده است. دامپزشکان از نزدیک گوریل ها را کنترل می کنند: جدای از گرفتگی و سرفه ، گوریل ها خوب هستند – آنها واقعاً از ساختار می دانند – هنوز همه آنها با هم قرنطینه شده اند و مرتب غذا می خورند و می نوشند. ما منتظر بهبودی کامل هستیم.

انتقال ویروس از حیوانات به انسان هنوز در دست بررسی است. گونه ای از کوید که در بین گوسفندان موجود در دانمارک در حال گسترش است منجر به کشته شدن میلیون ها حیوان شده است. گرچه در باغ وحش ها ، گربه های بزرگ حیواناتی هستند که ویروس در آنها چندین بار مشاهده شده است . یک ببر مالاییایی چهار ساله به نام نادیا در ماه آوریل در باغ وحش برانکس در نیویورک مثبت بود و اندکی پس از آن ، سه ببر دیگر و سه شیر در این مرکز نیز مثبت بودند. بشیر ، یک ببر مالاییایی 11 ساله در باغ وحش ناکسویل در تنسی ، در اکتبر آزمایش ویروس کرونا را نشان داد و ببرهای مالاییایی آریا 6 ساله و تنویر 11 ساله را قرنطینه کرد که دارای سرفه خفیف ، بی حالی و کاهش اشتها نیز بودند. ماه گذشته آزمایش NeeCee ، یک پلنگ برفی پنج ساله در باغ وحش لوئیزویل در کنتاکی مثبت بود. همه آنها شفا یافته اند.

باور این است که این موارد Covid در گوریل ها اولین بار توسط باغ وحش گزارش شده است در ایالات متحده و شاید در جهان. در حال حاضر ، تیم پارک سن دیگو رفتار آنها را به دقت زیر نظر دارد. ویتامین ها ، مایعات و غذا تجویز می شود ، اما هیچ درمان خاصی برای ویروس وجود ندارد. کارکنان باغ وحش در صورت بروز علائم شدیدتر حیوانات ، از نزدیک با متخصصانی که ویروس کرونا را درمان کرده اند همکاری می کنند. باغ وحش گفت: این حیوانات مقاومت بیشتری نسبت به حیوانات ما دارند و می توان با آنها متفاوت رفتار کرد.

12 ژانویه 2021 (تغییر 12 ژانویه 2021 | 10:55)

© پخش مجدد ذخیره شده استدیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *