توسط لندن منطبق با حقایق تاریخ با جذابیت هالیوود در حراج اعلام شده توسط کریستی در لندن برای ماه آینده مخلوط می شود: آنجلینا جولی یک نقاشی را به چرچیل بفروشد که نخست وزیر انگلیس به روزولت رئیس جمهور آمریکا داد. تابلویی که پس از یکسری گذرگاه ها ، بخشی از مجموعه هنری 20 میلیون پیت / جولی شد: اما اکنون ، پنج سال پس از طلاق ، بازیگر تصمیم گرفته است که از شر آن خلاص شود.

روغن روی بوم از اهمیت تاریخی ویژه به مجموعه داران ارائه می شود: تنها اثری که چرچیل در طول جنگ جهانی دوم نقاشی کرده است و به گفته کارشناسان کریستی بهترین کار او و همچنین شواهدی از دوستی نزدیک با روزولت است.

پیدایش این نقاشی به سال 1943 در کنفرانس کازابلانکا در مراکش برمی گردد ، که در آن رهبران متفقین در مورد هدف تسلیم بدون قید و شرط به آلمان نازی توافق کردند: چرچیل از روزولت دعوت کرد که غروب خورشید در مراکش ، شهری را که وی به خصوص او را دوست دارد و بعدا این لحظه را در نقاشی با عنوان برج مسجد کاتوبیا ثبت کرد ، که رهبر انگلیس به رئیس جمهور آمریکا اهدا کرد.

پس از مرگ روزولت در سال 1945 ، این نقاشی به دست پسرش الیوت رسید ، که در سال 1950 آن را به یک مجموعه دار خصوصی فروخت. در سال 1964 ، او به تهیه کننده مستندی در مورد چرچیل ، چینکا فروخته شد در سال 2011 توسط برد پیت و آنجلینا جولی از یک فروشنده عتیقه فروشی در نیواورلئان خریداری شد. به خوبی مشخص نیست که چگونه این زوج پس از جدایی مجموعه آثار هنری را که بخشی در قلعه میروال ، محل اقامت خود در فرانسه نگهداری می شد ، به اشتراک گذاشتند: اما واقعیت این است که اکنون جولی برای فروش قاب ، که محاسبه می شود ، به کریستی مراجعه کرد. ممکن قیمت دو و نیم میلیون پوند ، یک رکورد برای اثری از چرچیل. همانطور که می دانیم ، نخست وزیر انگلیس ، و همچنین یک دولتمرد و مورخ ، یک هنرمند پرشور بود که بیش از 500 نقاشی ، به طور عمده مناظر ، خلق کرد. جنبه ای از زندگی نامه وی که اخیراً در این مجموعه برجسته شده است تاج، جایی که در یکی از قسمت ها داستان پرتره یک سیاستمدار روایت می شود و او در آخرین سالهای زندگی خود ، به قصد برخورد با شیاطین درونی خود با نقاشی ، دیده می شود. همچنین به همین دلیل نقاشی های چرچیل اخیراً در بازار تجدید حیات کرده اند: در سال 2014 ، یک نقاشی که ماهی قرمز را نشان می دهد ، به قیمت دو میلیون یورو فروخته شد ، در حالی که سال گذشته روغن روی بوم که ویسکی مورد علاقه او را نشان می دهد ، بیش از یک میلیون ساخته شده است. اگر عمق کیف پول اجازه می دهد ، نه تنها بخشی از داستان ، بلکه هاله افسانه سینمایی این فرصت را دارید که به خانه بروید.

2 فوریه 2021 (تغییر 2 فوریه 2021 | 11:52 صبح)

© پخش مجدد ذخیره شده استدیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *