معترضین از کاراکاس تا خارطوم برای سازماندهی و دفاع از حقوق خود از اینترنت استفاده کردند. در پاسخ – گزارش سازمان غیردولتی دیده بان حقوق بشر – سال گذشته ، دولت های بنگلادش ، جمهوری دموکراتیک کنگو ، مصر ، هند ، اندونزی ، ایران ، عراق ، سودان ، میانمار و زیمبابوه اینترنت را به طور کامل یا جزئی خاموش کردند. به گزارش بی بی سی، توجه بیشتری به آفریقا ، به ویژه مناطق استوایی و جنوبی نیاز است.

به عنوان مثال ، در اوگاندا ، مصرف کنندگان برای اولین بار مشکلات دسترسی را گزارش می دهند به برخی از برنامه ها و برخی سایت ها. سپس دولت به ارائه دهندگان دستور داد تا در روز انتخابات ، 14 ژانویه ، سیستم عامل های رسانه های اجتماعی را مسدود کنند (به مقاله الساندرا مولیا در خبرنامه موندو کاپوولتو مراجعه کنید). تانزانیا دسترسی به اینترنت و برنامه های رسانه های اجتماعی را در جریان انتخابات اکتبر 2020 محدود کرد. در ژوئن همان سال ، اتیوپی خاموش شدن اینترنت را اعمال کرد ، که پس از ناآرامی ها باعث کشته شدن خواننده و فعال معروف ارومو هاچالو هوندسا شد ، تقریباً یک ماه ادامه داشت. زیمبابوه ، توگو ، بوروندی ، چاد ، مالی و گینه نیز دسترسی به اینترنت یا برنامه ها را محدود کرده اند.

در سال 2019 ، 25 مورد ثبت شده از قطعی یا جزئی اینترنت قطع شده است ، به گفته Access Now ، یک گروه نظارت مستقل ، در مقایسه با 20 در 2018 و 12 در 2017. و این گروه می گوید در سال 2019 ، هفت کشور از 14 کشوری که دسترسی را مسدود کرده بودند ، در دو سال گذشته چنین کاری نکرده بودند (بنین ، گابن ، اریتره ، لیبریا ، مالاوی ، موریتانی و زیمبابوه) یکی از روشهای جدیدی که برای جلوگیری از مسیریابی استفاده می شود ، “تنظیم” است. این به شدت ترافیک را محدود می کند ، این تصور را ایجاد می کند که سرویس کند است ، بنابراین دسترسی را دلسرد می کند. بهتر است زیرا درک اینکه آیا سایت ها به طور فعال محدود شده اند یا زیرساخت های ضعیف پهنای باند مقصر است دشوار است.

بر دادگاه های زیمبابوه در مورد احیای دسترسی به اینترنت رای صادر کردند در سال 2019 پس از اعمال محدودیت های دولت. در پاسخ ، دولت مقررات جدیدی وضع کرده است که امکان کنترل بیشتر اینترنت را فراهم می کند. وزیر اطلاعات زیمبابوه ، مونیکا موتسوانگوا گفت که این “اطمینان می دهد که اینترنت و فن آوری های مربوط به آن به نفع جامعه و نقض امنیت ملی استفاده نمی شود.”

22 ژانویه 2021 (تغییر 22 ژانویه 2021 | 12:42)

© پخش مجدد ذخیره شده استدیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *